Edmund Szwed. Jeżeli z woli elblążan zostanę kandydatem na prezydenta Elbląga, to …

Szanowni elblążanie,  jeżeli z woli elblążan stanę się  kandydatem na prezydenta Elbląga, to uczynię nasze Miasto innowatorem w skali całego kraju. 

Żyjemy w bardzo trudnych czasach. Unia Europejska wprowadza różne dyrektywy, które mogą bardzo mocno utrudnić życie elblążanom  i  wszystkim Polakom.

Unia Europejska wydała 3 Dyrektywy Unijne, które wprowadzają opłaty za emisje z transportu, energetyki i z eksploatacji domów, i nie tylko mieszkalnych. Opłaty są katastroficzne dla Polaków.

Skutkiem tych dyrektyw będzie konieczność zapłacenia przez Polskę opłat do systemu ETS  i Fit for 55, które do 2030 r. mają wynieść 189 mld Euro 189 x 4,6 zł/Euro = 869 mld zł, co przy 38 mln obywateli oznacza, że każdy będzie musiał zapłacić 22 868 zł, a przy 4 osobowej rodzinie będzie to 91 474 zł, co oznacza, że rocznie będzie to 15 246 zł, a miesięcznie 1270 zł.

Rząd nie ma swoich pieniędzy, więc oczywiste jest, że ten koszt będą musieli ponieść obywatele. Dla wielu rodzin będzie to wręcz tragedia. 

Szanowni elblążanie, możecie pomóc obronić siebie i bliskich  kontaktując się pod numerem telefonu:

 606 299 565   lub  e-mail: szwed.edmund@gmail.com

Linki do Wzoru Kart podpisów: https://elblag24.pl/wp-content/uploads/2024/02/karta.jpg

https://wybory.gov.pl/samorzad2024/statics/PKW_AKTUALNOSCI/uploaded_files/1706626205_zpow61142024-zalacznik-nr-2-sejmik.docx

Unia Europejska wprowadza na mocy Dyrektywy Unijnej EPDB klasyfikacje energetyczne budynków na wzór sprzętu AGD tzw. klasy od A do G. Spowoduje to konieczność ponoszenia ogromnych nakładów na modernizacje budynków, aby doprowadzić je do zero emisyjności. Zgodnie z Dyrektywą Unijną co 3 lata każdy budynek będzie musiał mieć podniesioną klasę energetyczną o jeden stopień. Skoro klas energetycznych jest 7 to oznacza, że przez 21 lat będziemy mieszkać na budowie i non stop modernizować budynki w których mieszkamy.

Dotyczy to również obiektów przemysłowych, handlowych, usługowych i administracji rządowej  i samorządowej. Problem nie dotyczy tylko termomodernizacji, ale również instalacji wentylacyjnych (rekuperacja, gruntowe wymienniki ciepła) oraz zapewnienia zasilania z OZE w 100 %.

Oświadczam, że w przypadku podjęcia przeze mnie decyzji o moim kandydowaniu na funkcję prezydenta Elbląga, to w imieniu Komitet Wyborczy „Bezpartyjni Samorządowcy”, zaproponuję realizację Powszechnego Programu Mieszkaniowego, jako skuteczną formę obrony Polski i Polaków przed katastroficznymi konsekwencjami  Dyrektyw Unijnych ETS i Fit for 55 oraz Dyrektywy Unijnej EPDB.  

Powszechny Program Mieszkaniowy przygotowany został  przez zespół osób, dla których Dobro Powszechne Polaków,  jest celem nadrzędnym nad wszystkim innymi celami.

Jako prezydent Elbląga z KW „Bezpartyjni Samorządowcy”, rozpocznę już w pierwszym roku mojej kadencji, realizację Powszechnego Programu Mieszkaniowego, jako „Celu Zbiorowego Polaków” – program budowy plus energetycznych domów dla wszystkich mieszkańców Polski. 

Jego realizację rozpocznę od  naszego Miasta. Przedsięwzięcie to  osadzę na dwóch lokalizacjach, które przez dotychczasowych włodarzy Elbląga, mimo swego niezwykłego potencjału, nie zostały wykorzystane. Tereny Terkawki i Modrzewiny Północ będą  przynosić wpływy do budżetu Miasta, z tytułu zaliczki na podatek PIT od wynagrodzeń  kwotę ok. 30 mln zł/rocznie.

Ważniejsze jest jeszcze bardziej to, że jego realizacja sprawi, że po 6 latach potrzeby mieszkaniowe wszystkich elblążan zostaną zaspokojone. W ciągu 6 lat każdy mieszkaniec Elbląga, będzie  mógł wynająć plus energetyczny dom  o powierzchni 146,1 m² + 2 garaże z działką 841,1 m²,  całkowicie wykończony oraz wyposażony za kwotę 540 zł/mies. Koszt utrzymania domu wyniesie  ok. 100 zł/mies. i będzie wynikał z faktu, że energia elektryczna w domu będzie darmowa, ogrzewanie i klimatyzacja będzie darmowa, ciepła woda użytkowa będzie również darmowa.

Energię będziemy czerpać z płytkiej geotermii o głębokości do 100 m, która za pośrednictwem politropowych pomp ciepła pracujących w kaskadzie wytworzy parę o temperaturze 450 st. C, która podana na klasyczną turbinę parową napędzi generator elektryczny o mocy 1 Mwe. Każdy dom będzie miał w odległości mniejszej niż 500 m takie źródło energii, które będzie zasilać 150 domów. Zużycie wody ograniczyliśmy do 2% normalnego zużycia wody, co spowoduje, że koszty odprowadzenia ścieków będą zbliżone do zera.

Dzięki tym rozwiązaniom, Polacy uciekną spod miecza UE i nie będą musieli płacić daniny na Fit for 55 i ETS. Moc obecnego systemu elektroenergetycznego to 26 000 Mwe, natomiast program zaproponowany przeze mnie w ramach KW „Bezpartyjni Samorządowcy” stworzy w Polsce  zieloną moc 136 666 Mwe, czyli  pięciokrotnie większą  od  obecnie w Polsce  istniejącej.

Proponowane dziś przez mnie, jako ewentualnego kandydata do startu z KW Bezpartyjnych Samorządowców  rozwiązania mogą spowodować, że  w okresie 5-7 lat powstaną plus energetyczne domy/mieszkania dla wszystkich polskich rodzin wykończone „pod klucz”, by każda polska rodzina  mogła żyć bez problemu mieszkaniowego  i pętli zadłużenia kredytowego.

Młodzi Polacy mając zapewnione wyjątkowe warunki mieszkaniowe, pewność zatrudnienia  i wynagrodzenia na tyle wysokie, by bez problemu mogli  utrzymać rodzinę, zechcą realizować swoje naturalne pragnienie posiadania rodziny i zamieszkania na nowych  plus energetycznych osiedlach. Nasze rozwiązania (preferują model polskiej rodziny 2 plus 3) spowodować mogą  znaczny wzrost wskaźnika demograficznego Polaków.                   

Atrakcyjność miast z osiedlami bez emisyjnych z plus energetycznych domówi z niskimi kosztami ich  utrzymania, może zwiększyć liczbę mieszkańców Polski. Jesteśmy przekonani, że  u Polaków, dziś przebywających zagranicą, wywoła u nich zainteresowanie i chęć powrotu  do kraju. Jest ich 21 mln. Wszyscy nie wrócą do Polski. Część tak.              

Możliwość otrzymania mieszkań przez każdą polską rodzinę sprawi, że podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny będzie zdecydowanie łatwiejsze. Zdopinguje to niektóre rodziny do przyspieszenia decyzji o jej powiększeniu.

Deklaruję że, jako prezydent Elbląga, od Elbląga rozpocznę realizację Programu Demograficznego, który zapewne pozytywnie porwie elblążan a potem całe polskie społeczeństwo,  natomiast polityków, jego pierwsze rezultaty nakłoni do jego wspierania. Może stać się on integratorem polskiego społeczeństwa  a z Polski  stworzy kraj  naszych marzeń.  

Edmund Szwed                                           

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register