Edward Pietrulewicz zostanie nowym wiceprezydentem Elbląga

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski powołał dziś na stanowisko wiceprezydenta miasta Edwarda Pietrulewicza.

Edward Pietrulewicz ma 35-letni staż pracy w oświacie. Ostatnio pełnił obowiązku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu. To nie pierwszy raz, kiedy Pietrulewicz wchodzi do struktury samorządu. Był już bowiem w poprzedniej kadencji dyrektorem Departamentu Oświaty, Kultury i Sportu. Od lat związany jest z Witoldem Wróblewskim. W ostatnich wyborach samorządowych startował do Rady Miasta z listy KWW Witolda Wróblewskiego.

– Edward Pietrulewicz ma za sobą ponad 35 letni staż pracy w elbląskiej oświacie. Ukończył studia wyższe pedagogiczne oraz podyplomowe studia: informatykę, Organizację i zarządzanie w oświacie, Zarządzanie projektem w placówce oświatowej. Jest egzaminatorem przedmiotów zawodowych w technikum. W latach 2006-2015 pełnił funkcję dyrektora SP21, sprawował też funkcję dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu, a od 2016 roku dyrektora SP19 – wyliczał drogę zawodową nowego wiceprezydenta Wróblewski.

Jak podkreśla Witold Wróblewski, w trakcie jego zarządzania Szkoła Podstawowa nr 21 trzykrotnie zajęła I miejsce w „Złotej Dziesiątce” szkół podstawowych w województwie warmińsko-mazurskim, a Szkoła Podstawowa nr 19 zajęła IV i II miejsce. Jako pierwszy dyrektor w Elblągu wprowadził do szkoły innowacje pedagogiczne, był pionierem w tworzeniu publicznej szkoły z oddziałami dwujęzycznymi w Elblągu oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii w nauczaniu. W SP 19 jako w jednej z pierwszych szkół w Polsce zostały wprowadzone zajęcia robotyki z wykorzystaniem robotów edukacyjnych.

– Pan Petrulewicz posiada doskonałe kompetencje zawodowe, zna oświatę.. Na stanowisku wiceprezydenta będzie odpowiadał za edukację i sport, a także Departament Innowacji i Informatyki, Departament Spraw Obywatelskich, Departament Świadczeń Rodzinnych, będzie również nadzorował Elbląski Park Technologiczny. Jestem przekonany, że jego wiedza i doświadczenie będzie pomocne w prowadzeniu tych jednostek i departamentów –podkreślił prezydent Wróblewski.

– To kredyt zaufania, za który dziękuje i postaram się nie zawieść. Będą pracował nad tym, aby nasze miasto było jeszcze lepsze. Przede mną wyzwania dotyczące edukacji, a więc dalszy rozwój szkolnictwa branżowego, poradzenie sobie z nadchodzącym podwójnym rocznikiem w szkołach średnich, rekrutacje do szkół wszystkich szczebli. Stawiam na innowacje, nowoczesne kształcenie, choć zmiany chcę przeprowadzać ewolucyjnie, bez rewolucji i przy współpracy z różnymi środowiskami – mówił Edward Pietrulewicz o swoim podejściu do zarządzania w oświacie. – Przyświecać mi będą trzy zasady, kompetencje, uczciwość i lojalność.

Witold Wróblewski wskazuje, że chciałby powołać również kolejnego wiceprezydenta ze strony Koalicji Obywatelskiej.

– Koalicjantowi zaproponowałem dwa nazwiska osób, z którymi chciałbym współpracować. Jednak do dnia dzisiejszego nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi w tej sprawie – wyjaśnia prezydent Elbląga.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register