Eksperci mają pomóc znaleźć inwestorów dla Elbląga

Grupa ekspertów gościła w naszym mieście w związku z realizowanym, pilotażowym programem wsparcia miast średnich w aspekcie przyciągania inwestorów z sektora usług biznesowych. W ramach programu mają powstawać budynki z nowoczesnymi powierzchniami biurowymi pod najem dla centrów usług wspólnych i outsourcingu. Jednym z miast, w którym rozpatrywana jest lokalizacja inwestycji jest Elbląg.

– Jesteśmy bardzo otwarci na współpracę z Państwem. Zależy nam na rozwoju przedsiębiorczości w naszym mieście. Dysponujemy bardzo atrakcyjnymi terenami inwestycyjnymi zarówno pod zakłady produkcyjne, jak i pod nowoczesne usługi biznesowe. Mamy przygotowaną infrastrukturę, w tym sieć szerokopasmową, deklarujemy również wsparcie i szybką ścieżkę inwestowania – podkreślał prezydent Witold Wróblewski, który podczas spotkania przedstawił sytuację w mieście, walory inwestycyjne oraz ofertę spędzania czasu wolnego.

Eksperci zgodnie podkreślali, że Elbląg jest atrakcyjnym miastem zarówno do inwestowania, jak i do życia.

– Przyjechaliśmy tu w eksperckim gronie. Chcemy, aby strategia odpowiedzialnego rozwoju szła w parze z realnymi działaniami. W wielu miastach, jak przeglądałem statystyki z różnych miast jest tendencja odpływu pracowników do dużych ośrodków. Chcemy to zatrzymać. Elbląg jest atrakcyjnym miastem i to nie tylko jeśli chodzi o położenie i kwestie inwestorskie, ale również komfort życia. Mamy wobec Elbląga wiele oczekiwań. Myślę, że dobra współpraca z samorządem przyniesie za sobą wymiar pozytywny w postaci napływu kapitału – zaznaczył Robert Nowicki, zastępca dyrektora Departamentu Innowacji Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Wśród głównych atutów naszego miasta eksperci podkreślali kwestę komunikacji i dostępności oraz bogatą ofertę kulturalną, sportową i rekreacyjną.

– Nawet w godzinach szczytu można tu szybko wszędzie dojechać. Dla właścicieli firm ważna jest również oferta spędzania czasu wolnego, która może zachęcić pracowników. Cieszę się, że jest ona, jak wynika z informacji Pana Prezydenta, tak różnorodna. Elbląg jest w czołówce miast do realizacji naszego programu– podkreślał Sebastian Murawski – Pełnomocnik Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.

– Zwróciliśmy uwagę – co jest ogromnym atutem na transport szynowy i tramwaje. To jest trend, który wraca w Ameryce. Bliskość Gdańska i dobre z nim skomunikowanie to kolejny argument na to, że Elblag jest doskonałym miejscem i alternatywą dla sektora usług biznesowych. My mamy kontakt z firmami, koncernami które są obecne w Elblągu one również pozytywnie wypowiadają się o mieście i współpracy – mówiła Iwona Chojnowska – Haponik Dyrektor Departamentu Inwestycji Zagranicznych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Po spotkaniu w urzędzie eksperci zwiedzili miasto. Odwiedzili również Elbląski Park Technologiczny, gdzie spotkali się z przedstawicielami przedsiębiorców, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i Powiatowego Urzędu Pracy.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register