Elbląg bez plastiku

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski w najbliższą sobotę – 12 października br. oficjalnie otworzy kampanię „Elbląg bez plastiku”. Zapraszamy o godz. 10.00 na parking przy CRW Dolinka, przy ul. Moniuszki. Akcja odbywa się w ramach społecznej kampanii “Świat bez odpadów”, która jest inicjatywą spółek systemu Coca-Cola.

Podczas inauguracji akcji Prezydent przekaże MOSiRowi 120l żółte pojemniki – tzw. „repety” na odpady z tworzyw sztucznych, wielomateriałowych i metalowych. W kolejnych dniach pojemniki te trafią również do wszystkich elbląskich placówek oświatowych. „Repety” pozyskane zostały w ramach projektu realizowanego przez Fundację Nasza Ziemia, a finansowanego ze środków Fundacji Coca Cola (The Coca Cola Foundation), we współpracy z firmami systemu Coca Cola w Polsce. Celem jest wzmocnienie infrastruktury do segregacji odpadów w przestrzeni publicznej i przeciążonej ruchem.

Również w tym dniu będziemy gościć w naszym mieście edukacyjną śmieciarkę Miecię. Miecia nie jest zwykłą śmieciarką – to dziecięca bohaterka i przyjaciółka dorosłych, która już z daleka przyjaźnie „uśmiecha się”, zapraszając młodszych i starszych do poznania jej bliżej. We wnętrzu Mieci zaaranżowano wystawę pokazującą drogę butelki PET od wrzucenia jej do żółtego kosza, aż do powstania nowych produktów. Odwiedzający mogą nie tylko zobaczyć, ale także poczuć i dotknąć tworzywo powstałe w wyniku recyklingu butelek PET. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest zamontowana na górze śmieciarki zjeżdżalnia oraz gry zręcznościowe, sprawdzające wiedzę na temat segregacji odpadów. Na wejściu zawieszona jest zgniatarka – każdy chętny ma możliwość zgniecenia butelki, wyrzucenia jej do żółtego kosza i rozpoczęcia w ten sposób drogi butelki PET, której dalszy etap obserwować może w śmieciarce.

Zapraszamy do mobilnej strefy edukacyjnej, która będzie dostępna na parkingu krytej pływalni CRW Dolinka przy ul. Moniuszki 25 w godzinach od 10:00 do 16:00.

Elbląg bez plastiku

Foto ze strony Fundacja Nasza Ziemia i Działaj z impetem.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register