Elbląg jako dobre miejsce dla biznesu

Elbląg potwierdził swoją pozycję wśród miast średnich, jako dobre miejsce do lokowania biznesu. Mówił o tym podczas konferencji prasowej Witold Wróblewski prezydent Elbląga, wskazując nowo przyznany Miastu certyfikat potwierdzający standardy obsługi inwestora, jak i najnowsze badanie dotyczące potencjału miast średniej wielkości dla lokalizacji inwestycji.

– Przez ostatni okres Elbląg był jednym z miast współpracujących z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju, które realizowało badania dotyczące nowoczesnych usług w biznesie w średnich miastach. Wśród 35 miast zajęliśmy punktowane 4 miejsce. W zestawieniu brane były pod uwagę m.in. gospodarka, transport, kapitał ludzki, edukacja, współpraca z biznesem. Elbląg został wysoko oceniony za współpracę samorządu-uczelni i biznesu – wskazywał prezydent – Syntetyczna ocena uplasowała nas na 4 miejscu. To dobra wiadomość, zwłaszcza gdy słyszę głosy, że Elbląg nie ma potencjału i nic tu się nie dzieje. To istotny ranking, bo oceny dokonały specjalistyczne agencje wytypowane przez Ministerstwo – podkreślił prezydent. – Na podstawie takich właśnie pozytywnych ocen jesteśmy jednym z kilku miast zakwalifikowanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu do zainwestowania środków w budowę nowoczesnego centrum usług, wstępna lokalizacja to elbląska Wyspa Spichrzów.

Prezydent poinformował również o certyfikacie przyznanym przez Polską Agencję inwestycji i Handlu, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Warmińsko-Mazurską Agencję Rozwoju Regionalnego.

– Ten dokument potwierdza wdrożenie przez elbląski samorząd wysokich standardów obsługi inwestora. To potwierdzenie tego co już robimy. Mam nadzieję, że certyfikat będzie przyciągał kolejnych inwestorów do naszego miasta – dodał prezydent.

Na podstawie informacji UM Elbląg.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register