Elbląg ma problemy z komunikacją miejską

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu zastosował się do decyzji Krajowej Izby Odwoławczej sprzed kilku dni. Nakazała ona unieważnienie części przetargu, który miał wyłonić dwóch operatorów linii autobusowych w mieście na kolejne 7 lat. Sprzeciw złożył jeden z konkurentów – informuje Radio Olsztyn.

Teraz machina przetargowa musi ruszyć od nowa, ale tylko w części zakwestionowanej, która dotyczy pakietu nr 1. To znaczy, że konsorcjum, które wygrało realizację pakietu nr 2 może szykować się do pracy od 1 stycznia.

– Przygotowujemy się do ogłoszenia nowego przetargu, ale też musimy zorganizować komunikację do czasu jego rozstrzygnięcia – tłumaczy Michał Górecki, rzecznik ZKM w Elblągu.

Niestety, z powodu epidemii i problemów z nią związanych nie wiadomo, kiedy nowy przetarg zostanie ogłoszony i rozstrzygnięty. Pakiet nr 2 na jedną z dwóch części linii autobusowych w Elblągu jest wart ponad 62 mln zł. Ten z numerem 1, o który toczony jest spór, jest szacowany przez ZMK na ponad 46 mln zł. Umowy są siedmioletnie, od 1 stycznia 2021 roku.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register