Elbląg otrzymał środki finansowe na rewitalizację basenu odkrytego

Dobra wiadomość dla mieszkańców. Złożony przez nas wniosek na rewitalizację kąpieliska miejskiego w ramach drugiej edycji rządowego programu inwestycji strategicznych został pozytywnie rozpatrzony – komentuje prezydent Witold Wróblewski.

Elbląg otrzymał na ten cel z programu rządowego Polski Ład 64 998 000 zł.

Bardzo się cieszę, że w końcu Elbląg został dostrzeżony. W poprzednich programach albo nie otrzymywaliśmy dofinansowania do naszych projektów, albo było ono na dużo niższym poziomie – dodaje prezydent Wróblewski.

Witold Wróblewski wskazuje, że inwestycja jest bardzo potrzebna i oczekiwana przez mieszkańców. Pozyskane środki pozwolą na realizację kolejnego kroku przywracania dawnych funkcji obiektu basenowego i zagospodarowania całego obszaru – od Centrum Rekreacji Wodnych Dolinka do Parku Dolinka na cele rekreacyjne.

1 komentarz

  • Larson Reply

    25 czerwca 2022 at 11:48

    Rewitalizacja kapielski miejskiego za 64 mln PLN???
    A jak wyglada sprawa ciągnącego sie w nieskończoność remonty Szpitala Miejskiego? Prace stoja, blok operacyjny nie posiada nawet okien, a po budynku hula wiatr i deszcz. Zamknięta ginekologia i połoznictow, to samo z pediatrią. Czy naprawdę takie są priorytety włodarzy naszego miasta? Kapielisko???

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register