Elbląg reaguje na koronawirus. Szkoły i instytucje zamknięte

Wszystkie szkoły i placówki oświatowe zostaną zamknięte. Nieczynne będą również placówki kulturalne oraz obiekty sportowe. Prezydent Wróblewski apeluje też do mieszkańców aby, jeśli to nie jest konieczne, nie przychodzili do Urzędu Miejskiego w Elblągu.

W Urzędzie Miejskim odbyło się dziś kolejne posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dot. koronawirusa.

Podczas spotkania omówiona została sytuacja epidemiologiczna w mieście oraz funkcjonowanie miejskich instytucji i jednostek organizacyjnych w najbliższych tygodniach.

Zgodnie z decyzją rządu jutro i w piątek elbląskie szkoły zapewniać będą jedynie zajęcia opiekuńcze. Od 16 do 25.03.2020 żłobki, przedszkola, szkoły i placówki oświatowe będą zamknięte – nie będą przyjmowały dzieci i świadczyły opieki.

Od jutra tj. 12 marca wszystkie miejskie jednostki kultury będą nieczynne.

Zamknięte zostaną również obiekty sportowe i rekreacyjne tj.  Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, Kryta Pływalnia, Kryte Lodowisko Helena oraz hala sportowo – widowiskowa. Oznacza to, że wszystkie zajęcia dla dzieci i młodzieży organizowane w tych obiektach zostają zawieszone. Decyzja ta obowiązuje od 12 marca 2020 roku (czwartek) do odwołania. Hala udostępniona będzie jedynie klubom na rozgrywki ligowe, które odbywać się będą bez udziału publiczności.

Odwołane zostają również wszystkie komercyjne wynajmy w obiektach samorządowych.

Podczas posiedzenia analizowana była również sytuacja podopiecznych Dziennego Domu Pobytu oraz Środowiskowych Domów Samopomocy funkcjonujących na terenie miasta. W tej kwestii czekamy na rekomendacje Wojewody. Jutro również odbędzie się spotkanie z kierownictwem tych placówek.

– Apelujemy także do mieszkańców o to, aby osoby które nie muszą osobiście stawiać się w Urzędzie zrezygnowały w najbliższym czasie z wizyt. Przypominamy jednocześnie, że wiele spraw urzędowych można załatwić drogą elektroniczną – mówi prezydent Witold Wróblewski.

W trosce o bezpieczeństwo pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wywiady środowiskowe przeprowadzane będą w siedzibie Ośrodka.

2 komentarze

  • iwona Reply

    11 marca 2020 at 17:41

    A kto mi odda za 2 tyg. zmkniecia prywatnego zlobka, za ktory place spore pieniadze?

  • Nieważne Reply

    12 marca 2020 at 09:12

    Debile… jak ich mało

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register