Elbląg zyska 150 mieszkań! Ruszyło projektowanie osiedla z mieszkaniami na wynajem w północnej części miasta.

Elbląski rynek mieszkaniowy wzbogaci się o mieszkania na wynajem. Zaoferuje je spółka PFR Nieruchomości S.A., która specjalizuje się w realizacji inwestycji mieszkaniowych z przeznaczeniem na długoterminowy najem instytucjonalny. Obecnie jest to oferta głównie dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania na kredyt. Pierwsze w Elblągu mieszkania w tej formule zaprojektuje elbląska pracownia architektoniczna Euro-Projekt.

Działka, na której powstanie osiedle została zakupiona od Energa-Operator S.A.. Teren przyszłej inwestycji jest położony w północnej części miasta, w odległości 3,5 kilometra od centrum Elbląga, do którego można dotrzeć w ciągu zaledwie kilkunastu minut. Bliskość przystanków tramwajowych i autobusowych, sklepów, szkół oraz terenów zielonych sprawia, że ta część Elbląga jest atrakcyjna dla inwestorów mieszkaniowych. Teren przy ulicy Legionów jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, którego zapisy umożliwiają realizację inwestycji mieszkaniowych.

W ostatnich latach widzimy bardzo duże zainteresowanie naszym miastem wśród deweloperów. Budowanych jest wiele osiedli mieszkaniowych zarówno jedno, jak i wielorodzinnych. Co roku przybywa kilkaset nowych mieszkań. To potwierdza, że Elbląg jest doskonałym miejscem do życia. Miasto oprócz bardzo dobrej lokalizacji, ciągłego rozwoju gospodarczego posiada bardzo dobrze rozwinięte usługi komunalne, czy społeczne. Jest też bogata oferta kulturalna i rekreacyjno–sportowa. Bardzo dużym plusem przy wyborze mieszkania są również niższe niż w wielu innych miastach stawki opłat lokalnych. Tylko w 2022 roku wydaliśmy pozwolenia na budowę ponad 600 mieszkań o powierzchni użytkowej 35 533 m kw. Dodatkowo, jako samorząd w ramach Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego realizujemy aktualnie budowę dwóch budynków, w których łącznie powstanie 120 mieszkań. Inwestycja spółki PFR Nieruchomości S.A. mieszkań na wynajem będzie uzupełnieniem tej oferty – podkreśla Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Decyzja o inwestowaniu w Elblągu była poparta analizą potencjału rozwojowego tego miasta jako ważnego ośrodka gospodarczego, kulturalnego i turystycznego północnej Polski. W PFR Nieruchomości wiemy, że deficyt mieszkań dotyka nie tylko mieszkańców największych polskich miast, ale także tych średnich pełniących funkcję stolic regionów. Chcemy dostarczać na rynek mieszkania na wynajem. To bardzo ważna misja, zwłaszcza w sytuacji spodziewanego spowolnienia w produkcji mieszkaniowej. Dziś wiele rodzin wstrzymuje decyzję o zaciągnięciu kredytu hipotecznego lub nie jest w stanie wziąć na siebie takiego zobowiązania. To właśnie im oferujemy bezpieczny dach nad głową zaznacza Wojciech Caruk, prezes zarządu PFR Nieruchomości S.A.

Zgodnie z założeniami przy ulicy Legionów powstaną dwa budynki – ośmio- i siedmiokondygnacyjny o płaskim dachu, prostej bryle i elewacji w odcieniach bieli. Pełną dokumentację projektową opracuje pracownia Euro – Projekt z Elbląga.

Projektowaniem inwestycji mieszkaniowych zajmuję się od około 30 lat. Na przestrzeni tego czasu moje biuro zaprojektowało wiele obiektów mieszkaniowych wielorodzinnych oraz  kilka osiedli mieszkaniowych dla różnych deweloperów. Wszystkie zaprojektowane budynki zostały zrealizowane. Mamy także doświadczenia w projektowaniu mieszkań w segmencie społecznym. Projektowaliśmy – z wykorzystaniem technologii BIM – osiedla mieszkaniowe dla miasta Włocławka przy ul. Celulozowej, które są realizowane w pełnej prefabrykacji – zaznacza Grzegorz Latecki właściciel biura Euro – Projekt.

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7,5 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce. Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register