Elbląscy nauczyciele kierują pozew w sprawie zdalnej pracy

Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu zaleca nauczycielom, w razie konieczności pracy zdalnej, prowadzenie lekcji ze szkoły. To efekt pierwszych pozwów o zapłatę za korzystanie z własnego sprzętu i za nadgodziny w czasie wiosennego lockdownu. Domaga się tego grupa około 20 nauczycieli z jednej ze szkół w Elblągu – informuje Radio Olsztyn.

Każda szkoła jest wyposażona w sprzęt, który pozwala na realizację zajęć online. Dlatego najlepiej będzie, kiedy nauczyciele będą prowadzić lekcje nie z domu, a ze swojej klasy. I taka informacja trafiła już do wszystkich dyrektorów szkół w Elblągu.

Do szkoły można wejść bez problemu i ten swój czas pracy wykorzystać właściwie – tłumaczy Małgorzata Sowicka, szefowa Departamentu Edukacji. W tym roku Elbląg skorzystał z możliwości sfinansowania sprzętu komputerowego dla uczniów. Niestety, nie ma na razie podobnych programów pomocowych dla nauczycieli.

Dodajmy, obecnie tylko jedna elbląska szkoła pracuje w systemie hybrydowym. Młodsze klasy mają zajęcia w szkole, starsze uczą się zdalnie.

Więcej: https://radioolsztyn.pl/nauczyciele-w-elblagu-skladaja-pierwsze-pozwy-chodzi-o-zdalne-nauczanie-podczas-wiosennego-lockdownu/01534167

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register