Elbląscy policjanci mają nowy radiowóz

Przed budynkiem ratusza Prezydent Elbląga Witold Wróblewski symbolicznie przekazał kluczyki do nowego radiowozu, który zasili elbląską Policję a dokładnie Wydział Ruchu Drogowego.

Nowym radiowozem jest toyota corollla, która dodatkowo jest autem hybrydowym.

– Elbląski samorząd dba również o ekologię – to podkreślał z kolei Antoni Czyżyk, przewodniczący Rady Miejskiej. Przewodniczący przekazał również nowy alkomat tłumacząc, że ma to być przestroga dla kierujących, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu. 

Auto zostało zakupione w połowie ze środków przekazanych przez Prezydenta Elbląga a w połowie ze środków Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Odbiorcą radiowozu, na ręce którego przekazano kluczyki był mł.insp. Marcin Grabowski Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu

– W corocznym budżecie zawsze staramy się wspierać również nasze służby mundurowe – mówił prezydent Witold Wróblewski. Dodając, że miasto dołożyło z budżetu 50 tys. zł do nowego radiowozu. Natomiast ponad 17 tys. zł kosztował nowy przekazany dziś  alkomat. Urządzenie będzie służyć do czynności procesowych ponieważ wydruki z niego mogą być przedstawiane w sądzie jako dowód.

W tym roku całe wsparcie finansowe samorządu na rzecz policji wynosi 110 tys. złotych. Są w tym środki przeznaczone zarówno na sprzęt, remonty  jak i profilaktykę.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register