Elbląscy policjanci przelali krew w Młynarach

Od kilku dni jesteśmy wręcz zalewani informacjami centrów krwiodawstwa o braku krwi i apelami o jej oddawaniu. Dlatego w takiej akcji postanowili wziąć udział przedstawiciele służb mundurowych, a specjalny autobus pojawił się w Młynarach.

Był to krwiobus z Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

Akcja krwiodawstwa organizowana była przez Posterunek Policji w Młynarach przy współudziale Klubu Krwiodawców HDK przy Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu.

W akcji wzięło udział 13 policjantów a łącznie krew tego dnia oddały 33 osoby w tym strażacy z OSP, leśnicy i motocykliści. 14 litrów 850 ml – taką ilością przekazanej krwi zakończyła się akcja.

Krwi brakuje i jest pilnie potrzebna. Przede wszystkim brakuje grupy 0 Rh+, 0Rh-, ARh+, BRh-. Ze względu na bardzo niskie stany zapasów krwi, zachęcamy wszystkie zdrowe osoby do jej oddawania. To nic nie kosztuje, a możesz uratować komuś życie.

Jak podkreślają przedstawiciele elbląskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, wśród mieszkańców nie brakuje chętnych do ratowania zdrowia i życia innych osób. Niemniej latem potrzeby w tym zakresie są zawsze ogromne. Z uwagi na obostrzenia związane z COVID-19, wszyscy chętni proszeni są o wcześniejszą rejestrację telefoniczną pod nr tel. 55 235 22 13.. Rejestracja jest czynna w godz. od 12 do 14.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register