Elbląscy policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców

W miniony weekend policjanci interweniowali 134 razy. 9 osób przewieziono do wytrzeźwienia. Zatrzymano 3 osoby poszukiwane. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 6 nietrzeźwym kierujących i 4 za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym.

Policyjna służba od piątku do niedzieli przyniosła zatrzymanie 6 nietrzeźwych kierujących, a także wyeliminowanie z ruchu tych, którzy przekraczają dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Takich kierowców policjanci zatrzymali aż 4. Rekordzista miał 107 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h.

19-latek jechał samochodem renault na ulicy Nowowiejskiej w Elblągu. Oprócz kilkuset złotowych mandatów i 10 punktów karnych policjanci zatrzymali wszystkim na 3 miesiące prawa jazdy.

Niechlubny rekordzista, który kierował po alkoholu to 38-latek jadący volkswagenem. Mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Kazimierzowo (trasa S7). Badanie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register