Elbląscy strażacy walczyli z deszczem. Blisko 20 zalanych piwnic!

W wyniku intensywnych opadów deszczu, 2 września, strażacy z powiatu elbląskiego odnotowali blisko 25 interwencji, z czego 20 dotyczyło zalanych piwnic, pomieszczeń gospodarczych i budynków. Pozostałe zdarzenia dotyczyły powalonych i uszkodzonych drzew.

Tylko w Elblągu strażacy odnotowali 10 zgłoszeń, z czego 9 dotyczyło zalanych pomieszczeń, między innymi na ulicy Fromborskiej i Grochowskiej. W jednym z przypadków, ze względu na intensywnie napływającą wodę, konieczne było użycie specjalnej pompy wysokiej wydajności, oraz blisko 100 worków z piaskiem. Ponadto swoje działania strażacy prowadzili także w Suchaczu, Wiktorowie, Nowym Dworze Elbląskim, Nowakowie i Pasłęku.

Działania były prowadzone od wczesnych godzin porannych w do późnych godzin wieczornych. Brały w nich udział wszystkie jednostki PSP z powiatu elbląskiego, tj.: JRG 1, JRG 2 i JRG 3 Pasłęk oraz jednostki OSP z Pogrodzia, Łęcza, Milejewa oraz Młynar. W kulminacyjnym momencie gdy w terenie pracowały wszystkie jednostki PSP, na zabezpieczenie naszego miasta zadysponowano ochotników z OSP Krzewsk i OSP Markusy.

KM PSP Elbląg

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register