Elbląscy urzędnicy na listach wyborczych do Sejmu

Wiceprezydent miasta Edward Pietrulewicz oraz Małgorzata Sowicka – dyrektor Departamentu Edukacji elbląskiego Urzędu Miejskiego w Elblągu znaleźli się na liście wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego do Sejmu.

Na spotkaniu wyborczym PSL w Olsztynie był obecny prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Dwóch elbląskich urzędników – wiceprezydent miasta Edward Pietrulewicz oraz Małgorzata Sowicka – dyrektor Departamentu Edukacji będą ubiegali się o mandat poselski z list ludowców. Na liście jest również wójt Gronowa Elbląskiego Marcin Ślęzak.

– Urzędnik samorządowy powinien być apolityczny, dlatego dziwię się, że dwaj elbląscy urzędnicy będą startowali w wyborach parlamentarnych z listy PSL – napisał do nas Janusz, mieszkaniec miasta.

Informację potwierdza Radio Olsztyn informując o konwencji wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego, które startuje w wyborach w sojuszu z Kukiz`15.

Sytuację komentuje elbląski radny Piotr Opaczewski.

– Z list PSL – Kukiz w naszym okręgu startują m.in. Edward Pietrulewicz i Małgorzata Sowicka. Niecały rok temu oboje zlekceważyli głosy elblążan i zrezygnowali z pracy w Radzie Miejskiej. Pytam więc publicznie – czy Państwo zamierzacie objąć mandat po ewentualnym zwycięstwie, czy powtórzy się sytuacja z ubiegłego roku? – pisze Opaczewski na swoim koncie na facebooku.

Z list PSL – Kukiz w naszym okręgu startują m.in. Edward Pietrulewicz i Małgorzata Sowicka. Niecały rok temu oboje…

Opublikowany przez Piotr Opaczewski Czwartek, 15 sierpnia 2019

 

Lista PSL OKRĘG ELBLĄSKI (nr 34)

– Zbigniew Ziejewski

– Stanisław Żelichowski

– Piotr Żuchowski

– Małgorzata Dorota Sowicka

– Edward Mieczysław Pietrulewicz

– Monika Marchelewska

– Andrzej Wiśniewski

– Ryszard Jurkiewicz

– Katarzyna Granacka

– Aneta Kądziołka

– Paweł Szakiewicz

– Marcin Ślęzak

– Dorota Wąsik

– Robert Rozmysłowicz

– Robert Huszcza

– Krzysztof Groblewski

Fot. Radio Olsztyn

1 komentarz

  • Mariusz Lewandsowski Reply

    15 sierpnia 2019 at 11:01

    A kim jest k…a ten fircyk żeby pouczać lepszych od siebie o uczciwości ? Myślała szmata że jedwabiem była napisał ktoś mądry a Piotr Opaczewski tyle tych szmat zmienił że i jego samego trudno traktować nawet z powagą – z litością. W wypadku imć Opaczewskiego litość jest grzechem bo rodzi poczucie bezkarności a nie ma nic co życie publiczne kala bardziej niż przechrzta i sprzedawczyk co chce innych pouczać o moralności

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register