Elbląska szkoła w gronie najlepszych placówek w kraju!

ZSTI jako jedyna szkoła w mieście i jedna z trzech w województwie, znalazła się w prestiżowym gronie 55 szkół w kraju zakwalifikowanych do organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących pion Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”.

Według przedstawionych przez MON założeń: „Zakwalifikowane do programu placówki edukacyjne uczestniczyć będą w realizacji jednolitego i kompleksowego programu nauczania, którego efektem będą realne korzyści płynące zarówno dla społeczeństwa, uczniów, jak również szkoły”.
Inauguracja pilotażu odbyła się 5 września w Kielcach.

Uczniowie klas wojskowych, wraz z opiekunami, wzięli udział w apelu klas mundurowych w obecności Ministra Obrony Narodowej, Szefa Sztabu Generalnego, Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej, a następnie mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami techniki wojskowej.

W związku z wyróżnieniem ZSTI udziałem w tak prestiżowym przedsięwzięciu 22 września szkołę odwiedzili: płk Wiesław Budny z Biura do Spraw Proobronnych MON, Wojskowy Komendant Uzupełnień płk mgr Jerzy Wieczorek, oraz przedstawiciele 16 Batalionu Dowodzenia Ziemi Elbląskiej, Zastępca Dowódcy – Szef Sztabu mjr mgr inż. Zbigniew Manista i Pomocnik Dowódcy ds. Podoficerów st. chor. szt. Mirosław Semków.

Goście dokonali przeglądu klas wojskowych, a następnie odebrali defiladę oraz zapoznali się z doświadczeniem i możliwościami szkoły w kwestii kształcenia proobronnego. Przedstawiciele wojska spotkali się także z dyrekcją i nauczycielami przedmiotów obronnych, z którymi omówili założenia pilotażu. Na dalsze konsultacje przedstawicieli ZSTI zaproszono do Warszawy.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register