Elbląski „Piekarczyk” walczy w konkursie na najciekawszy pomnik w Polsce!

Lubimy robić sobie z nim pamiątkowe zdjęcia, lubimy pocierać go za nos, co ma przynosić szczęście, jest obowiązkowym punktem wycieczek turystów po Starym Mieście, a jego imieniem nazwany został bieg uliczny. Elbląski Piekarczyk, bo o nim mowa, został zgłoszony do ciekawego konkursu, który organizuje PortalKomunalny.pl.

– Pomniki postaci z bajek, znanych osobistości, upamiętniające wydarzenie czy współczesne rzeźby o niebanalnym kształcie – wiele polskich miast ma ciekawe, zaskakujące, czasem kontrowersyjne tego typu atrakcje. Z całą pewnością stanowią one nieodłączny element krajobrazu miejskiego. Zobacz nasze zestawienie i zagłosuj na miasto z najlepszymi pomnikami lub rzeźbami – zachęcają organizatorzy konkursu. Zachęcamy i my do głosowania na elbląskiego Piekarczyka. W konkursie ze swoimi propozycjami biorą udział następujące miasta: Elbląg, Bydgoszcz, Białystok, Jarocin, Szczebrzeszyn, Tarnów, Częstochowa, Kołobrzeg, Wrocław, Zielona Góra.

Zestawienie i głosowanie znajdują się pod poniższym linkiem: https://portalkomunalny.pl/rzezby-i-pomniki-w-przestrzeni-miejskiej-366211/

Głosowanie trwa do 3 grudnia (do godz. 24:00).

fot. Radio Olsztyn.

 

1 komentarz

  • Gosia Reply

    24 listopada 2017 at 17:26

    Ja zagłosowałam na naszego Elbląskiego Piekarczyka. Bardzo lubię tą rzeźbę. Mam nawet z nią kilka zdjęć

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register