Elbląski szpital w dramatycznej sytuacji. Personel zmaga się z koronawirusem

Odnotowujemy coraz większą liczbę zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Sytuacja epidemiczna rozwija się dynamicznie również w naszym regionie i nie omija pracowników służby zdrowia. Z dnia na dzień dowiadujemy się o kwarantannie, bądź izolacji, której musi poddać się ktoś z personelu medycznego, co bezpośrednio wpływa na funkcjonowanie danego oddziału szpitala – informuje Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu.

Nie jesteśmy w stanie wskazać dokładnej liczby osób zakażonych koronawirusem, bądź przebywających na kwarantannie, gdyż bardzo szybko ulega to zmianie. Niestety dotyczy to ok 10%-15% naszego personelu.

Jeśli w oddziale pojawi się podejrzenie wystąpienia Covid-19, w obecnej sytuacji zmuszeni jesteśmy do ograniczenia zabiegów do czasu ustabilizowania się sytuacji epidemicznej, oczywiście ze względów bezpieczeństwa pacjentów. Decyzja o odroczeniu terminu zabiegu jest podejmowana indywidualnie w odniesieniu do każdego pacjenta, u którego ma być wykonana operacja. W pierwszej kolejności zawsze operowani są pacjenci w stanie zagrożenia życia lub zdrowia, niezależnie od rozpoznania u niego choroby zakaźnej. Zabiegi onkologiczne odbywają się zgodnie z zaplanowanymi terminami.

W obawie o zdrowie pacjentów, a także personelu szpitala do momentu ustabilizowania się sytuacji epidemicznej:

– wstrzymano odwiedziny na oddziałach,

– wprowadzono ograniczenie zabiegów planowych,

– wstrzymano wizyty przedstawicieli handlowych i medycznych we wszystkich komórkach szpitala,

– zawieszono możliwość odbywania porodów rodzinnych,

– wprowadzono możliwość porad telefonicznych dla pacjentów Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej oraz pacjentów poradni specjalistycznych,

– wprowadzono przy każdym wejściu do szpitala punkty pomiaru temperatur.

Dla wspólnego bezpieczeństwa, prosimy o ograniczenie osobistych wizyt w szpitalu do niezbędnego minimum, a w przypadku konieczności załatwienia spraw o kierowanie pytań drogą telefoniczną lub e-mailową (kontakty dostępne są na stronie internetowej naszego szpitala).

Obecnie nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak będzie rozwijać się sytuacja epidemiczna w Polsce, a jak donoszą naukowcy szczyt epidemii dopiero przed nami.

Na podstawie: WSZ Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register