Elbląskie szkoły chcą modyfikacji kursów autobusów

O pierwszym tygodniu funkcjonowania elbląskich szkół w nowym roku szkolnym i w czasie pandemii mówiono podczas zdalnej konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim.

– Z obawami przystępowaliśmy do nowego roku szkolnego w związku z zagrożeniem koronawirusem. Nawet w naszym regionie zamykane są niektóre klasy, a uczniowie uczą się zdalnie – mówił wiceprezydent Janusz Nowak. – Jednak u nas po pierwszym tygodniu nie mamy żadnych przypadków zakażeń w szkołach. Ten tydzień obserwowaliśmy bacznie, wymienialiśmy się informacjami ze szkołami i przyjmowaliśmy od nich uwagi.

Szkoły zgłaszają potrzebę zwiększenia częstotliwości kursowania komunikacji miejskiej dowożącej uczniów. Miasto ma podjąć działania, aby częstotliwość połączeń nieco zmodyfikować. Po drugie, choć środki ochrony osobistej, maseczki i płyny, zostały przekazane do szkół, to pojawiają się prośby o przyłbice dla nauczycieli, które zapewniłby im większy komfort pracy. Inna prośba dotyczy instalowania w szkołach bezdotykowych urządzeń do dezynfekcji rąk.

-W tym wypadku będziemy się starali stopniowo szkoły w ten sprzęt wyposażać  – wskazywał wiceprezydent i dodał. – Pierwsze dwa tygodnie pokażą czy nauczyciele i uczniowie wrócili ze swoich wakacji zdrowi.

– Wciąż na bieżąco wydajemy szkołom potrzebne im termometry oraz maseczki. Pojawiły się też uwagi, aby posiłki w szkołach były jednodaniowe, co usprawniłoby pracę stołówek w czasie pandemii – mówiła Małgorzata Sowicka dyrektor Departamentu Edukacji. – Przy tej okazji zwracam się z apelem o dobrą współpracę rodziców ze szkołami dla dobra naszych pociech – dodała Sowicka

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register