Elbląskie Targi Pracy – co będzie się działo?

W dniu 26 kwietnia 2023 r., w godzinach od 9:00 do 12:00, w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Alei Grunwaldzkiej 135 w Elblągu odbędą się Elbląskie Targi Pracy. Wydarzenie Patronatem Honorowym objął Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.

Targi Pracy to inicjatywa o 17-letniej tradycji i jest to już ich 27 edycja, wpisująca się tym razem w obchody Europejskiego Roku Umiejętności.

W ramach Targów będzie możliwość zapoznania się z ofertą pracodawców i agencji zatrudnienia, organizacji pozarządowych, instytucji kierujących swoje działania do osób niepełnosprawnych oraz instytucji wspierających przedsiębiorczość. Swoje propozycje edukacyjne dla chcących kontynuować naukę na poziomie wyższym i w ramach kształcenia ustawicznego zaprezentują szkoły wyższe i policealne oraz  jednostki szkolące.

Przygotowany będzie również punkt informacyjno-konsultacyjny dla obywateli Ukrainy – aby ułatwić komunikację obecny będzie tłumacz języka ukraińskiego.

Tradycyjnie, pomocy i porady będą udzielali pośrednicy pracy, doradcy zawodowi i specjaliści ds. programów, pełniący funkcję doradców klienta, z Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu. Będzie można także poznać oferty zatrudnienia prezentowane przez urzędy pracy z Nowego Dworu Gdańskiego, Malborka i Braniewa.

Porady z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych zapewnią  Państwowa Inspekcja Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Urząd Skarbowy. Przygotowana jest szeroka gama propozycji dla osób zainteresowanych służbą mundurową.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register