Elbląskie wyczyny w Księdze Rekordów Polski 2019

“Najdłuższy łańcuch z plastikowych nakrętek” oraz “Najwięcej osób śpiewających pieśń patriotyczną”, to dwa elbląskie wydarzenia które trafiły do Księgi Rekordów Polski 2019.

Poza imponującym wynikiem, oba przedsięwzięcia dobrze pokazują, że elblążanie potrafią się dobrze wspólnie bawić i integrować w słusznej sprawie.

Najdłuższy łańcuch

Do stworzenia łańcucha wykorzystano 227 974 sztuk nakrętek o łącznej wadze 421 kg. Za przygotowanie łańcucha odpowiadało 9 pracowników organizatora akcji – Referatu Ochrony Środowiska (obecnie: Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu). Przygotowanie łańcucha, czyli połączenie wcześniej powstałych kawałków łańcucha, zajęło aż 10 pełnych godzin.

Rekordowy śpiew Roty

Rekordowe śpiewanie Roty zostało poprzedzone tak zwanym rozśpiewaniem poprowadzonym przez dyrygent chóru Cantata – Martę Drózda-Kulkowską, która również dyrygowała podczas próby bicia Rekordu Polski. W wielkim śpiewaniu udział wzięli zarówno mieszkańcy miasta, jak i władze miejskie, profesjonalni chórzyści i harcerze z elbląskiego hufca ZHP.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register