Elblążanie nadal trują powietrze. Walczy z nimi straż miejska

Okazuje się, że pomimo apeli dotyczących konsekwencji finansowych i zdrowotnych spalania odpadów mieszkańcy w dalszym ciągu dokonują tego procederu. Jakie poniosą konsekwencje?

W czwartek 18 stycznia strażnicy interweniowali w sprawie spalania odpadów w zakładach produkcyjnych. W trakcie kontroli stwierdzili wypalanie płyt wiórowych i innych części mebli. Za popełnione wykroczenie dwie osoby zostały ukarane mandatem karnym.

Przypominamy, że spalanie odpadów jest wykroczeniem określonym w art. 191 Ustawy o odpadach, i zagrożone jest karą grzywny do 5 000 zł., gdy sprawa trafi do sądu.

W przypadku wdrożenia postępowania mandatowego może być nałożony mandat karny w wysokości od 20 do 500 zł. Natomiast udaremnianie lub utrudnianie kontroli jest przestępstwem z art. 225 Kodeksu Karnego i zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3. W takim przypadku postępowanie prowadzi policja lub prokuratura.

– Straż Miejska w Elblągu w obecnym sezonie grzewczym przeprowadziła 139 kontroli instalacji grzewczych na terenie nieruchomości, gdzie zachodziło podejrzenie spalania odpadów komunalnych. Stwierdzono 48 wykroczeń z art. 191 ustawy o odpadach, w tym nałożono 18 mandatów karnych – mówi Karolina Wiercińska ze Straży Miejskiej w Elblągu

 

1 komentarz

  • milosnik kajakow Reply

    23 stycznia 2018 at 07:49

    to w tym zakładzie produkcyjnym policja nałożyła jedynie mandaty karne? czyli co najwyżej po 500zł na głowę. to rzeczywiście bardzo dużo, jak na zakład produkcyjny

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register