Elblążanie porzucają swoje niesprawne samochody. Straż Miejska alarmuje!

Straż Miejska w Elblągu alarmuje, że tylko w tym roku podjęto ponad 160 interwencji wobec wraków samochodów porzuconych na terenie miasta.

Kiedy właściciel pozostawi swój pojazd, a on niszczeje od nieużywania lub pozostawiony pojazd nie posiada tablic rejestracyjnych, wtedy może spodziewać się interwencji strażników miejskich.

Znaczna część zgłoszeń, które otrzymują strażnicy pochodzi od mieszkańców Elbląga. To oni widzą, czy dany pojazd porusza się po drogach, czy został zapomniany przez właściciela i kurząc się zajmuje miejsce parkingowe.

Strażnicy w 2022 r. odholowali na koszt właścicieli 10 pojazdów. Podczas holowania odnalazło się dwóch właścicieli, którzy zobowiązali się do przywrócenia pojazdów do stanu używalności – w tym przypadku właściciele również muszą pokryć koszty holownika pomimo, że fizycznie do holowania nie doszło.

Najczęściej jednak, kiedy strażnicy zobowiążą właściciela do usunięcia pojazdu czy przywrócenia do stanu używalności we własnym zakresie właściciele stosują się do nakazu strażników. Wtedy również właściciel nie poniesie żadnych kosztów holowania.

W ubiegłym tygodniu strażnicy odholowali pojazd marki Fiat z ulicy Ogólnej. Na chwilę obecną prowadzonych jest 20 postępowań wobec wraków.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register