Elblążanie spróbują pobić rekord Polski

11 listopada zapraszamy wszystkich elblążan na pl. Jagiellończyka. W ramach obchodów rocznicy odzyskania niepodległości, podejmiemy próbę pobicia rekordu Polski we wspólnym śpiewaniu „Roty”.

Przed nami wyjątkowa, setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyjątkowe będą też elbląskie obchody tego święta. Będzie tradycyjny przemarsz ulicami miasta i Bieg Niepodległości, ale to nie wszystko.

Obchody 11 listopada rozpocznie msza św. w katedrze pw. św. Mikołaja (godz. 10). Po mszy elblążanie przemaszerują ze Starego Miasta na pl. Jagiellończyka. Tam około godz. 12 rozpoczną się uroczystości patriotyczne i zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem króla Kazimierza Jagiellończyka.

Około godz. 12:15 na pl. Jagiellończyka odbędzie się próba bicia rekordu Polski we wspólnym śpiewaniu „Roty”. Obecny rekord został ustanowiony w maju br. w Kaliszu – tam odśpiewały tę pieśń 1044 osoby. Damy radę poprawić ten wynik? Bez wątpienia. Pytanie tylko o ile. Zapraszamy na pl. Jagiellończyka całe rodziny. Wyśrubujmy wynik tak, aby przez lata należał do elblążan.

Rozgrzani wspólnym śpiewem, kibicujmy biegaczom, którzy wystartują w V Elbląskim Biegu Niepodległości. Stat do biegu głównego na 10 km oraz sztafety (3 x 3333 m) o godz. 13:30 – od godz. będzie trwała rywalizacja dzieci i młodzieży.

Na zakończenie tegorocznych obchodów zapraszamy Państwa o godz. 17 na koncert Elbląskiej Orkiestry Wojskowej pt. „Moja Niepodległa”. Koncert odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy al. Grunwaldzkiej. Wejściówki na koncert można odbierać w Urzędzie Miejskim (przy ul. Łączności), w Departamencie Promocji i Kultury (Ratusz Staromiejski, pokój 201) oraz na lodowisku Helena (ul. Karowa) i w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR (al. Grunwaldzka).

UM Elbląg

11 listopada zapraszamy wszystkich elblążan na pl. Jagiellończyka. W ramach obchodów rocznicy odzyskania niepodległości, podejmiemy próbę pobicia rekordu Polski we wspólnym śpiewaniu „Roty”.  Przed nami wyjątkowa, setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyjątkowe będą też elbląskie obchody tego święta. Będzie tradycyjny przemarsz ulicami miasta i Bieg Niepodległości, ale to nie wszystko.  Obchody 11 listopada rozpocznie msza św. w katedrze pw. św. Mikołaja (godz. 10). Po mszy elblążanie przemaszerują ze Starego Miasta na pl. Jagiellończyka. Tam około godz. 12 rozpoczną się uroczystości patriotyczne i zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem króla Kazimierza Jagiellończyka.  Około godz. 12:15 na pl. Jagiellończyka odbędzie się próba bicia rekordu Polski we wspólnym śpiewaniu „Roty”. Obecny rekord został ustanowiony w maju br. w Kaliszu – tam odśpiewały tę pieśń 1044 osoby. Damy radę poprawić ten wynik? Bez wątpienia. Pytanie tylko o ile. Zapraszamy na pl. Jagiellończyka całe rodziny. Wyśrubujmy wynik tak, aby przez lata należał do elblążan.  Rozgrzani wspólnym śpiewem, kibicujmy biegaczom, którzy wystartują w V Elbląskim Biegu Niepodległości. Stat do biegu głównego na 10 km oraz sztafety (3 x 3333 m) o godz. 13:30 – od godz. będzie trwała rywalizacja dzieci i młodzieży.  Na zakończenie tegorocznych obchodów zapraszamy Państwa o godz. 17 na koncert Elbląskiej Orkiestry Wojskowej pt. „Moja Niepodległa”. Koncert odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy al. Grunwaldzkiej. Wejściówki na koncert można odbierać w Urzędzie Miejskim (przy ul. Łączności), w Departamencie Promocji i Kultury (Ratusz Staromiejski, pokój 201) oraz na lodowisku Helena (ul. Karowa) i w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR (al. Grunwaldzka).

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register