Elblążanie wywalczyli przesunięcie postoju taksówek – zagrażał bezpieczeństwu

Elblążanie korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przybliżając efekty tego korzystania będziemy cyklicznie pokazywać co dzięki temu udało się zmienić na plus dla bezpieczeństwa.

W jednym z tematów przewijających się przez aplikację było niewłaściwe parkowanie samochodów przy ul. Szarych Szeregów. Jednym z powodów był postój taksówek utworzony w bezpośredniej bliskości przejścia dla pieszych. Poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa elblążanie zgłaszali niewłaściwe parkowanie i zagrożenie w ruchu.

– Po tych sygnałach poprzez zarządcę drogi usunięto z tego miejsca postój taksówek przenosząc go 20 metrów w głąb ulicy – mówi st. asp. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Tym samym rozwiązano problem parkowania w miejscu gdzie jest przejście dla pieszych. Dodatkowo, aby problem nie powracał w miejscu tym wmurowano słupki uniemożliwiające postawienie samochodu.

Jak widać więc narzędzie jakie dostali mieszkańcy do wpływania na bezpieczeństwo można z powodzeniem wykorzystywać.

Aby skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wystarczy wejść na stronę www.elblag.policja.gov.pl i wybrać zakładkę dotyczącą mapy.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

2 komentarze

  • tomek Reply

    23 lutego 2018 at 19:19

    Zaraz po przeniesieniu postoju na przejściu doszło do poważnego wypadku, to jest waszym zdaniem poprawa bezpieczeństwa.Nowy postój znajduje się na łuku jezdni co na pewno nie poprawia bezpieczeństwa zajmując prawie cały chodnik przy śmietniku. Manewrujące taksówki i śmieciarki w jednym miejscu waszym czy policji zdaniem poprawiają bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Większego debilizmu w połączeniu z kretynizmem to ostatnio nie widziałem

  • zbychu Reply

    24 lutego 2018 at 10:00

    Taksówki na tory!!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register