Elblążanie z Info Meteo sprawdzą temperatury w tramwajach

Potężna fala upałów, jaka dotyka również mieszkańców Elbląga powoduje iż każdy z nas szuka chłodu. Klimatyzacja staje się teraz normą – jednak nie w pojazdach komunikacji miejskiej. Tramwaje stają się „gorącymi puszkami”. Jakie panują temperatury w tych pojazdach?

Nasz Czytelnik opisał sytuację, kiedy w tramwaju linii nr 1 zemdlała starsza elblążanka.

– W środę byłem świadkiem jak jazdę tramwajem nr 1 nie wytrzymała starsza elblążanka. Zaczęła mdleć. W środku było gorąco, nie do wytrzymania. Małe uchylne okienka nic nie dały. Na szczęście świetnie zachowali się pasażerowie. Ktoś szybko podał wodę, inni pomogli wyjść kobiecie z tramwaju. Chyba wezwano pogotowie ratunkowe – pisze mężczyzna.

Michał Missan, kierownik elbląskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego już kilka dni temu alarmował, że ratownicy nie nadążają z wyjazdami do wezwań. Powodem są właśnie wysokie temperatury.

Elblążanie z Info Meteo Elbląg chcą w najbliższych dniach sprawdzić, jakie faktycznie temperatury panują w elbląskich tramwajach. Takich danych bowiem próżno szukać na stronie internetowej ZKM Elbląg.

– Bierzemy sprawy w swoje ręce. W następnym tygodniu podczas drugiej fali upału inwestujemy w przejażdżkę elbląską komunikacją miejską w celu zmierzenia temperatur podręcznym przyrządem w rozgrzanych do czerwoności puszkach – informują elbląscy meteorolodzy. – Informacje te udostępnimy do publicznej wiadomości, okazuje się, że nawet tak zwany nowy tabor w tym przypadku tramwajowy nie posiada włączonego nawiewu co jest według nas kuriozalną sytuacją. Zimą zaś ogrzewanie to nowość – zapowiadają członkowie Info Meteo Elbląg.

1 komentarz

  • Staszek Reply

    5 sierpnia 2018 at 11:37

    Zajmijcie sie też kierowcami i motorniczymi w jakich warunkach muszą pracować.Pasażer przejedzie kilka przystanków i wysiada,kierowcy i motorniczowie musza jeżdzić w tych puszkach po 9 godzin.To jest sprawa dla Pana Missana

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register