Elblążanie zaniepokojeni. Czy „Ogrody” są bezpieczne?

Jak informuje nas nasza Czytelniczka, kiedy tylko mocniej pada deszcz nieodłącznym widokiem w Centrum Handlowym „Ogrody” są rzędy ustawionych wiader. Do nich leci woda przeciekająca przez dach. Czy oznacza to, że konstrukcja obiektu nie jest bezpieczna?

– Zastanawiam się czy Centrum Handlowe „Ogrody” to bezpieczny obiekt – pisze nasza Czytelniczka. – Nie ma jeszcze dużych opadów, a spacerując po budynku widać rzędy wiader ustawionych przy zaciekach.

Kobieta dodaje, że zaintrygowało ją to na tyle, że uważnie przyjrzała się konstrukcji obiektu.

– W wielu miejscach widać pęknięcia ścian. Obiekt przecieka, w wielu miejscach widać ustawione wiadra. Tam chyba jednak coś jest nie tak – dodaje elblążanka. – Gdy mocno pada deszcz zalewany jest również parking na najniższym poziomie. Coś jest nie tak.

W tej sprawie zwrócimy się o wyjaśnienia do zarządcy obiektu.

Przypomnijmy, że nasza elbląska galeria handlowa boryka się od lat z różnymi awariami. Jeszcze w 2015 r. informowaliśmy, że w wyniku przeciekania wody doszło do awarii systemu przeciwpożarowego.

Według uzyskanych informacji, lała się woda z instalacji antypożarowej w sklepie Gino Rossi. Nie działają również ruchome schody. W części obiektu, gdzie znajduje się sklep tej marki, wyłączono również klimatyzację.

– Nikt nic nie wie i nie mówi. Ochroniarze biegają po centrum. Sklep Gino Rossi został zamknięty. Cały czas tam leje się woda. Schody ruchome także nie działają – informowała nas mieszkanka Elbląga.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/awaria-w-c-h-ogrody-leje-sie-woda-nie-dzialaja-schody/

W styczniu tego roku natomiast awarii uległ system powiadamiania Straży Pożarnej. System wykrył zagrożenie pożarowe w Centrum Handlowym Ogrody. Na miejsce pojechały cztery zastępy strażackie oraz wóz z drabiną.

Jak się na szczęście okazało, alarm był fałszywy. Pożaru nie stwierdzono. Alarm zaś został wywołany przez błąd w systemie.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/alarm-pozarowy-w-ch-ogrody-na-miejsce-pojechali-strazacy/

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register