Elblążanin chciał kupić jacht. Stracił 1000 zł

Pewien 47-latek z Elbląga znalazł na portalu ogłoszeniowym jacht wystawiony za kwotę ponad 42 tysięcy złotych. Aby „zaklepać” zakup uległ sprzedającemu i wpłacił kwotę 1000 złotych, na poczet przyszłego zakupu. Wtedy też kontakt się urwał.

Sytuacja miała miejsce kilka dni temu. Pewien elblążanin wypatrzył w ogłoszeniach internetowych jacht. Odpowiadał mu wyposażeniem wielkością jak również ceną która była adekwatna a nawet niższa do pokazanej na zdjęciach jednostki pływającej. To skusiło go by nawiązać kontakt z ogłoszeniodawcą. Ten z racji wielu zainteresowanych transakcja kupna miał zażądać przelania zadatku w kwocie 1000 złotych co ten uczynił. Po potwierdzeniu że pieniądze zostały wysłane kontakt się… urwał. Sprawa trafiła na policję i jest prowadzona pod kątem oszustwa.

Oszuści często posługują się fałszywym ogłoszeniem po to by wzbudzić zainteresowanie takiego potencjalnego klienta. Atrakcyjny produkt jest wystawiony za zaniżoną cenę. Pamiętajmy o tym że przelewamy w takim przypadku zadatek nieznanej osobie często przez rodzaj szybkiego przelewu a nie bezpośrednio na konto. Oszustwo zgodnie z Kodeksem Karnym zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu  

1 komentarz

  • Patryk Reply

    29 stycznia 2021 at 19:38

    Przez powszechność zakupów internetowych stajemy się coraz mniej ostrożni. Aż do momentu, kiedy sami padniemy ofiarą oszustwa… Wtedy jest już najczęściej za późno.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register