Elblążanin dostał dwa mandaty każdy po 5 tys. zł!

Pewien elblążanin ma zapłacić dwa mandaty po 5 tysięcy złotych każdy. Mężczyzna popełnił szereg wykroczeń drogowych za który został „rozliczony” przez policjantów. Za inne takie jak kierowanie w stanie nietrzeźwości rozliczy go sąd ponieważ jest to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Była godzina 6.30 gdy pewien 33-latek kierując osobowym peugeotem spowodował kolizję drogową w Kazimierzowie. Najpierw uderzył w znak drogowy a chwilę później, kilkaset metrów dalej wypadł z drogi i wjechał do rowu. Na miejscu okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień a dodatkowo jest pijany. Wynik badania alkotestem to 1,20 promila.

Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. W trakcie gdy policjanci obsługiwali wspomnianą kolizję inny patrol przyjął zgłoszenie pokolizyjnego uszkodzenia pojazdu zaparkowanego przy ul. Brzozowej.

Jak się okazało sprawcą tej kolizji był również 33-latek, który uszkodził zaparkowany pojazd i uciekł z miejsca zdarzenia. Uszkodzenie peugeota pasowały do uszkodzenia pojazdu z ul. Brzozowej.

Dodatkowo mężczyzna przyznał się do tego, że bawił się wieczorem w jednym z klubów i podczas wyjazdu z parkingu uszkodził inny samochód. Mężczyzna został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych a do sądu trafi wniosek za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register