Elblążanin mistrzem świata!

Wciąż w doskonałej formie! Arnold Goliszewski z Elbląga potwierdził to w miniony weekend, zdobywając złoty medal na mistrzostwach świata w karate shotokan w Bukareszcie.

W miniony weekend w Bukareszcie (Rumunia) odbyły się dziesiąte już w historii mistrzostwa świata w karate shotokan. Arnold Goliszewski wystartował w konkurencji kumite indywidualnym master i sięgnął po tytuł mistrza świata!

Arnold Goliszewski należy do najbardziej utytułowanych elbląskich karateków. Wszystko zaczęło się… 41 lat temu, dokładnie w 1978 r., kiedy rozpoczął treningi karate w Elbląskim Klubie Karate. Do pierwszego startu w zawodach doszło podczas mistrzostw Polski w karate seniorów WKF, które odbyły się 12-13 grudnia 1981 r. w Elblągu.

Od tego czasu Goliszewski wielokrotnie startował w zawodach sportowych w kraju i za granicą, przez wiele lat był członkiem kadry Polski. Karierę zawodniczą zakończył w 2008 r. podczas XXVIII Mistrzostw Polski w Karate Seniorów WKF, które odbyły się 12 kwietnia 2008 r. w Elblągu.

Goliszewski jest jedynym zawodnikiem, który wziął udział w aż 28 edycjach mistrzostw Polski karate seniorów WKF, wielokrotnie reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy, świata oraz meczach międzynarodowych.

W całym okresie startów zdobył dla klubu następujące medale:
– wicemistrz świata karate shotokan w 2002 r.;
– wicemistrz świata karate shotokan w konkurencji drużynowej 2005 r.;
– wicemistrz Europy karate shotokan w konkurencji drużynowej 2005 r.;
– III miejsce w mistrzostwach świata karate shotokan w konkurencji drużynowej 2001 r.;
– 15-krotny mistrz Polski w karate;
– 2-krotny mistrz Polski w kick-boxingu (semi-contact);
– 6 srebrnych, 13 brązowych medali mistrzostw Polski;
– VIII miejsce na mistrzostwach świata karate WKF 1988 Kair;
– poza tym trzy razy piąte miejsce w mistrzostwach Europy (1989 Titograd), Puchar Świata (1989 Budapeszt) i World Gamet (1989 Karlsruhe).

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register