Elblążanin złotym medalistą w biegach!

Kacper Lewalski młody zawodnik sekcji lekkiej atletyki MKS Truso pod koniec września zdobył złoty medal w biegach na dystansie 1000 m na  Mistrzostwach Polski Młodzików  w Bełchatowie.

Dobra sportowa wiadomość, kolejny elblążanin wchodzi do Kadry Polski. Widać, że w naszym mieście sporo jest utalentowanej młodzieży i dobrych trenerów – mówi prezydent Wróblewski.

Kacper zdobył – dwa złote medale w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego, złoty medal na dystansie 1000m w Międzywojewódzkich Mistrzostwach  Młodzików w Ciechanowie i wreszcie złoty medal  na dystansie 1000m na Mistrzostwach Polski Młodzików w Bełchatowie. Te wyniki świadczą o Twojej klasie i gratuluję Ci Kacper, gratuluję też trenerom. Myślę, że będziesz jeszcze nie raz dawał powody do radości. Takie starty doskonale promują nasze miasto – mówił prezydent  – Jesteś uczniem gimnazjum, a więc cała kariera przed Tobą, jeszcze raz gratuluję i dziękuję klubowi, trenerom i Tobie – podkreślił prezydent.

Kacper jest członkiem Klubu MKS Truso od dwóch lat, trenuje pod opieką Czesława Nagy – utytułowanego trenera Kl. I , pedagoga i wychowawcy młodzieży. Zajęcia treningowe odbywają się na boisku lekkoatletycznym przy ul. Saperów oraz w Parku „Bażantarnia”.

Kacper pytany o swoje sukcesy, zwłaszcza złoty medal na Mistrzostwach w Bełchatowie mówił – To fajne uczucie być mistrzem. Kiedy wbiegałem na metę, to jeszcze nie wierzyłem. Ale kiedy następnego dnia rano obudziłem się i spojrzałem na medal – zdałem sobie sprawę, że naprawdę jestem mistrzem – mówił Kacper. – To zasługa trenerów, Klubu, wszyscy dołożyli swoją cegiełkę.

Opisując swoją drogę do biegania Kacper mówił, że zaczął od biegów przełajowych, po których zainteresował się treningami biegowymi. Jak mówi jego główny rozkład dnia, to szkoła i treningi sześć razy w tygodniu. Kacper preferuje średnie dystanse, w chwili obecnej przygotowuje się do Mistrzostw halowych, które od 8 do 10 lutego odbędą się w Toruniu. Jak każdy młody sportowiec Kacper marzy o seniorskim Mistrzostwie Świata i medalu olimpijskim.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register