Elblążanka chciała sprzedać buty. Teraz ma kredyt na głowie

Mieszkanka Elbląga wystawiła na portalu sprzedażowym buty sportowe. Po pewnym czasie skontaktował się z nią kupujący i zadeklarował, że kupi buty. Wyśle tylko link poprzez który przeprowadzą transakcję. Okazało się, że link który otworzyła kobieta był fałszywy. W konsekwencji sprawca uzyskał dostęp do jej bankowości elektronicznej i zaciągnął w jej imieniu kredyt.

Sytuacja miała miejsce niedługo po tym jak kobieta zamieściła w Internecie ogłoszenie dotyczące sprzedaży butów sportowych. Poprzez internetowy komunikator skontaktował się z nią „kupujący” i wysłał jej link do rzekomej firmy kurierskiej, przez którą zrealizuje płatność.

Link okazał się być fałszywy a kobieta wypełniając formularz, najprawdopodobniej podała zbyt dużo danych dotyczących jej bankowości internetowej. Oszust dostał w ten sposób dostęp do jej konta. Zamiast wpływu pieniędzy za sprzedane buty kobieta otrzymała informację o dwóch zaciągniętych kredytach na kwotę 4300 złotych. Sprawca następnie wypłacił z jej konta kwotę około 4000 złotych.

Policjanci przestrzegają przed otwieraniem nieznanych linków. Jeżeli korzystamy z portali sprzedażowych przeczytajmy regulamin korzystania a także zamieszczane na stronach informacje o sposobach wyłudzeń. Wtedy nie staniemy się ich ofiarą.


nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register