Elblążanka pisze: Żadnej ankiety nie dostałam, zmiany nazwy ulicy nie chcę!

IPN narzuca miastom konieczność zmiany nazewnictwa ulic. Elbląski Ratusz, starając się sprostać narzuconym przez rząd uregulowaniom prawnym, wysyła do mieszkańców ankiety w sprawie nowych patronów ulic. Tymczasem mieszkańcy Elbląga wyrażają swoją dezaprobatę tymi działaniami.

Do naszej redakcji list w tej sprawie przesłała mieszkanka ulicy Rodziny Nalazków. Publikujemy go poniżej w całości.

Piszę do was ponieważ jestem wręcz oburzona akcją związaną z ankietami dotyczącymi nazw ulic.

Ja osobiście rzadko kiedy wypowiadam się na forach, na facebooku czy pisuję e-maile, ale tym razem moje oburzenie sięgnęło zenitu.

Czy nasz rząd w Elblągu nie ma innych rzeczy do roboty tylko zajmować się nazwami ulic do których już dawno się przyzwyczailiśmy?

Mieszkam na Rodziny Nalazków, mam schorowaną matkę i to ja się nią zajmuję jak i całym domem i nie mam czasu dzwonić do jakiejś Pani Krystyny z elektrowni, aby ją poinformować, że rząd zmienił mi nazwę ulicy.

Jestem młoda i nie przeżyłam tego momentu kiedy nazwy ulicy były zmieniane i nie wiem co miałabym zrobić w takiej sytuacji. Czy mam np. dzwonić do jakiejś pani z urzędu skarbowego i ją o tym poinformować?

 Poza tym, nie dostałyśmy żadnej ankiety! Ja mam latać i marnować swój czas na zaniesienie ankiety? Myślą Państwo , że szanowny szef da mi wolne, bo muszę zanieść ankietę w miejsce X? Oczywiście, że nie!

 Ja się osobiście nie zgadzam na zmianę nazwy ulic. Niech zostanie jak jest, tak jest dobrze, niech rząd zajmie się tym, że nie ma pracy w Elblągu poza pracą za kasą w Biedronce czy Lidlu czy jako telemarketer…. i że nie ma u nas więcej kierunków na szkołach wyższych i co za tym idzie nie można zrobić magistra z wielu kierunków i młodzi ludzie wyjeżdżają z Elbląga i często nie wracają!

 Jestem oburzona! Jeżeli głos nas, Elblążan w jakiś sposób się liczy, to urząd nasz kochany porzuci pomysł zmiany nazw ulic i zajmie się czymś ważniejszym!

 Wystarczy, że z Gęsią Górą zrobili co chcieli choć wielu się sprzeciwiało!

 Mam bardzo dużą nadzieję, iż nie dojdzie do zmiany nazw ulic.

 Pozdrawiam, Daria.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: redakcjaelblag24@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

fot. Google Maps.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register