Elblążanka skończyła II klasę i ma już indeks uczelni wyższej!

Ma zapewnione 100% na świadectwie dojrzałości z 3 egzaminów. Ponad to jedna z czołowych uczelni publicznych już jej przyznała indeks. Magdalena Świniarska kończy drugą klasę w II Liceum Ogólnokształcącym z niesamowitymi sukcesami. Jest finalistką szczebla centralnego XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Jedną z nagród jest zwolnienie z ustnej i pisemnej matury z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, tym samym na świadectwie dojrzałości ma już zapewnione 3  X  100% wyniki. Dodatkowo jest laureatką V edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach organizowanej przez Uniwersytet Warszawski.

Wśród 160 finalistów Magda zajęła 8 lokatę. Finał polegał na zabawie – grze wzorowanej na teleturnieju „1 z 10”. Jako laureatka za rok może wybrać jeden z czołowych państwowych uniwersytetów. Magda skłania się, by rozpocząć studiowanie swoich pasji na Uniwersytecie Warszawskim.

Uczniowie II LO od pierwszej edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach uczestniczą w tej rywalizacji. Na V edycji trzy razy licealiści byli finalistami. Tym samym Liceum Jagiellończyka jest jedyna szkołą w Polsce z takim sukcesem.

Dziewczyna sukcesu
 
foto: Paweł Brzeziński UW w Warszawie

1 komentarz

  • qwew Reply

    8 maja 2019 at 08:31

    I tak pójdzie do pracy za minimalną krajową ,bo o inną pracę ciężko ….

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register