Elblążanka wśród 180 najbardziej zdolnych uczniów w Polsce

Wiktoria Majewska z klasy III B została  finalistką tegorocznej  XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Finaliści OLiJP są zwolnieni z matury z języka polskiego . Wiktoria uzyskała wynik 3 x 100% z egzaminu z j. polskiego (część ustna, część pisemna na poziomie podstawowym, część pisemna na poziomie rozszerzonym).

Zawody ogólnopolskie odbyły się w dniach 3 – 6 kwietnia 2019 r. w Konstancinie i w Warszawie.

Wiktoria znalazła się w grupie 180 najlepszych w Polsce uczniów z języka polskiego,  którzy na III etapie olimpiady musieli zaprezentować bardzo wysoki poziom wiedzy humanistycznej oraz talent literacki, pisząc rozprawkę na jeden z tematów, przedstawionych do wyboru, dotyczących historii literatury lub wiedzy o teatrze, albo też dokonując interpretacji porównawczej dwóch utworów poetyckich, wskazanych przez KG.

Sukces ogólnopolski poprzedziła ciężka praca, ale wykonywana z pasją. Na etapie szkolnym tematem pracy napisanej przez Wiktorię była „Polska mowa internetowa”. Na etapie okręgowym  zaprezentowała świetną umiejętność interpretacji utworu poetyckiego oraz „obroniła” w rozmowie z wykładowcami uniwersyteckimi swoją pracę przygotowana na etapie szkolnym, co otworzyło jej drogę do Warszawy.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register