Elewacje szklane wentylowane a komfort użytkowników budynków

Szklane fasady wentylowane nie tylko doskonale się prezentują, ale też zapewniają użytkownikom budynku wysoki poziom komfortu.

Fasady szklane sprawdzą się zarówno w nowych budynkach, jak i podczas prac renowacyjnych. Dzięki wizualnym właściwościom tego materiału, elewacja obiektu nabiera lekkości i nowoczesnego charakteru. Ten efekt szczególnie ceniony jest w przypadku budynków komercyjnych i użyteczności publicznej – np. urzędów, placówek służby zdrowia, hoteli czy salonów samochodów. Dla inwestorów znaczenie ma jednak nie tylko wygląd, ale też funkcjonalność. Warto więc poświęcić uwagę kwestii komfortu użytkowników wykończonych w ten sposób obiektów.

Fasady szklane – izolacja termiczna

Fasady wentylowane szklane w żaden sposób nie obniżają komfortu użytkowania budynku. Jest wręcz przeciwnie. Montaż jednej z nich może znacząco poprawić jego parametry termiczne. W skład systemów fasad wentylowanych wchodzą także docieplenia, dzięki którym zmniejsza się ilość ciepła wydostającego się z budynku wraz ze szczeliną wentylacyjną. Z punktu widzenia właściciela i administratora wiąże się to ze sporymi oszczędnościami i pozwala zredukować ilość energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń.

Fasady szklane – bezpieczeństwo

Montaż fasady szklanej wentylowanej to dobry wybór dla inwestorów zwracających dużą uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Zamawiając system sprawdzonego dostawcy, zyskujemy pewność co do jego wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki zastosowaniu szkła o odpowiednio dobranych właściwościach, nie ma ryzyka ich pęknięcia i, tym bardziej, odpadnięcia od ściany. Nie bez znaczenia jest też fakt, że szklana fasada doskonale chroni elewację przez uszkodzeniami i zabrudzeniami i znacznie wydłuża czas między kolejnymi remontami.

Fasady szklane – gdzie zamówić?

Powyższe korzyści będą jednak dostępne tylko dla inwestorów korzystających z usług dobrych wykonawców i wybierających sprawdzone systemy. Taką ofertę znajdziemy na https://stefania.pl/fasady-elewacje-szklane-wentylowane/. Starannie wyselekcjonowane materiały i rozwiązania technologiczne sprawiają, że montaż wentylowanej fasady szklanej jest szybki i nieskomplikowany, a eksploatacja budynku nie sprawia żadnych problemów.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register