Energa wycofa się z Elbląga? Kto nam dostarczy ciepło?

Jeśli nie nastąpi duży przełom w negocjacjach pomiędzy władzami miasta a Grupą Energa, to przyszła zima może być dla elblążan bardzo ciężkim doświadczeniem. Dostawca ciepła do naszych domów chce bowiem sprzedać „wybrane aktywa”, w tym być może swoje zasoby w Elblągu.

“Zarząd Energa S.A. informuje, że 13 grudnia 2019 r. podjął uchwałę w sprawie rozpoczęcia procesu mającego na celu sprzedaż wybranych aktywów ciepłowniczych zarządzanych przez spółkę Energa Kogeneracja sp. z o.o.” – czytamy w komunikacie.

Podstawową działalnością Energa Kogeneracja sp. z o.o. jest produkcja ciepła w wodzie gorącej, pary technologicznej oraz energii elektrycznej. Spółka prowadzi działalność operacyjną w: Elblągu, Kaliszu, Żychlinie i Wyszogrodzie.

Może to oznaczać, że Energa już podjęła decyzję o wycofaniu się z działalności polegające na dostarczaniu ciepła dla Elbląga. Ponieważ właśnie do czerwca 2020 r. firma energetyczna, zgodnie z prawem unijnym, musi wyłączyć swoje kotły na węgiel. Jeśli tego nie zrobi, będzie musiała płacić wysokie kary oraz straci certyfikat EMAS ważny w pozyskiwaniu środków finansowych na rozwój spółki.

O atmosferze negocjacji miasta z Energą pisaliśmy tu:

http://elblag24.pl/kryzys-cieplowniczy-w-elblagu-czy-czekaja-nas-zimne-kaloryfery-co-robia-wladze-miasta/

2 komentarze

  • Jerzy Reply

    16 grudnia 2019 at 22:17

    Energa dawała kilka szans na podpisanie umowy na dostawę ciepła, prezydent wolał zwodzic, kręcił z Olechnowiczem,obiecywał obniżyć cenę o 20%,W końcu Energa jako spółka giełdowa musi dbać o swoje finanse, nie będzie inwestować gdzie istnieje ryzyko, wygasi kotły w czerwcu,zostanie 30 MW z biomasy i Wrobelku ogrzej się sam,a miasto groszek nie śmierdzi. Pretensje do Wróbla i Nowaka.

  • Jerzy Reply

    16 grudnia 2019 at 22:19

    Energa dawała kilka szans na podpisanie umowy na dostawę ciepła, prezydent wolał zwodzic, kręcił z Olechnowiczem,obiecywał obniżyć cenę o 20%,W końcu Energa jako spółka giełdowa musi dbać o swoje finanse, nie będzie inwestować gdzie istnieje ryzyko, wygasi kotły w czerwcu,zostanie 30 MW z biomasy i Wrobelku ogrzej się sam,a miasto groszem nie śmierdzi. Pretensje do Wróbla i Nowaka.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register