Euro 2020 – czego możemy się spodziewać?

Piłkarskie emocje są tuż za rogiem – Euro 2020 zbliża się wielkimi krokami. Czy i Ty nie możesz doczekać się tego sportowego święta? Jeśli tak, serdecznie zapraszamy Cię do krótkiego przewodnika po absurdach i ciekawostkach związanych z nadchodzącym Euro 2020!

Piłka nożna – dlaczego porusza nasze serca?

To fascynujące, ile emocji piłka nożna potrafi wzbudzić w ludziach. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że kilkunastu facetów biegających za piłką to ostatnia rzecz, która byłaby w stanie wzbudzić w kimkolwiek głębsze uczucia. W rzeczywistości okazuje się jednak, że piłka nożna potrafi tego dokonać. Ta znana na całym świecie dyscyplina sportowa łączy narody, przerywa wojny i daje nadzieję.

Emocje związane z piłką nożną czasami manifestują się także na dość nietypowe sposoby. Dla przykładu, wielu ludzi obstawia mecze futbolowe, aby poczuć dreszczyk emocji i zarobić pieniądze. Choć zdecydowana większość osób próbujących ograć bukmachera w rzeczywistości przegrywa, wciąż są tacy, którzy potrafią nawet utrzymywać się z tak nietypowej czynności. Obstawiać mecze można przez Internet, na przykład na platformie Forbet. Jeśli chcesz spróbować tej rozrywki, skorzystaj z forbet kod promocyjny i poczuj dreszczyk sportowych emocji!

Euro 2020 – ciekawostki i absurdy

Informacją najważniejszą dla większości widzów jest fakt, że na Euro 2020 pojawi się reprezentacja Polski. Żeby tego było mało, biało-czerwoni zakończyli kwalifikacje na pierwszym miejscu w grupie. Tym razem Polacy pokazali klasę, wygrywając niemalże wszystkie dotychczasowe mecze, a tym samym dając nam nadzieję na udany turniej. 

Ten nie odbędzie się jednak na całkowicie sprawiedliwych zasadach, co już na początku napawa pesymizmem. Co bardzo ciekawe, Euro 2020 ma nie mieć gospodarza. Teoretycznie. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Dla przykładu, gospodarze grup będą grać aż trzy grupowe mecze u siebie! Dlaczego? Ciężko wytłumaczyć stojącą za tym logikę. Prawdopodobnie postąpiono tak, by w jakiś sposób nagrodzić lepsze drużyny.

Powoduje to jednak wiele komplikacji. Dla przykładu, gdyby Anglia doszła do finału, zagrałaby poza Wyspami Brytyjskimi tylko jeden mecz. W pewnym sensie Euro ma więc tym roku swojego gospodarza!

Równie absurdalnie sytuacja prezentuje się w grupie A, w której to pechową drużynę może czekać podróż o długości 4 tysięcy kilometrów w jedną stronę. Zawodnicy na pewno podołają temu zadaniu, co jednak z kibicami? Z pewnością ograniczy to ich możliwości, a tym samym wpłynie negatywnie na atmosferę zawodów.

Wszystko to jest jednak niczym w porównaniu z systemem kwalifikacji do Euro 2020. 20 drużyn dostało się na mistrzostwa rzecz jasna bezpośrednio ze swoich grup. A co z dodatkowymi czterema miejscami? Wcale nie walczyły o nie ekipy z trzecich miejsc w grupach, tak jak było to do tej pory! Przydzielono je drużynom znajdującym się najwyżej w rankingu Ligi Narodów. Rozwiązanie to jest, delikatnie mówiąc… niekonwencjonalne.

Mimo wszystko jesteśmy jednak pewni, że podczas Euro 2020 nie zabraknie nam pozytywnych emocji. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko życzyć Ci wielu miłych wieczorów spędzonych na kibicowaniu Twoim faworytom! Miłego Euro 2020!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register