Ewakuacja szkoły w Morągu. Uczeń rozpylił gaz

 

Ewakuacja ponad 70 osób i wszczęcie postępowania karnego – to finał „zabawy” 16-latka, który w jednej ze szkół podstawowych w Morągu rozpylił gaz pieprzowy. Swoim bezmyślnym zachowaniem spowodował duszności i wymioty u blisko 20 uczniów. Sprawą chłopaka zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Do zdarzenia doszło 13.05.2019 rano w jednej ze szkół podstawowych w Morągu. Według zgłoszenia w szkole rozpylona została nieznana substancja powodująca duszności i wymioty wśród uczniów. Policjanci wraz ze strażakami przeprowadzili ewakuację ponad 70 osób znajdujących się w budynku. Budynek został sprawdzony i przewietrzony.

Policjanci z Morąga od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. W toku przeprowadzonych czynności ustalili, że odpowiedzialny za to zdarzenie jest jeden z uczniów. 16-latek początkowo nie chciał przyznać się do rozpylenia substancji. Chcąc uniknąć odpowiedzialności schował puszkę z gazem… w bieliźnie. Udział chłopca w tej sprawie potwierdziły jednak nagrania z monitoringu.

Z uwagi na fakt, iż sprawa dotyczy osoby nieletniej, przesłuchaniem chłopca zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie nastolatka.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register