Fałszywe “pracownice socjalne” okradły starszą elblążankę!

Policjanci z Elbląga poszukują dwóch kobiet, które okradły z oszczędności staruszkę. Oszustki podawały się za pracowników socjalnych. Kobieta straciła 5 tysięcy złotych.

Do tego zdarzenia doszło we wtorek 24 sierpnia 2021 r. przy ul. Starowiejskiej w Elblągu. Kilka minut przed godziną 13. do drzwi mieszkania starszej pani zapukały dwie kobiety. Podały się za pracownice opieki społecznej i zaoferowały pomoc. Zanim pokrzywdzona zorientowała się, że to oszustki zdążyły ją okraść. Zabrały 5 tys. zł oszczędności.

Rysopis kobiet:

Kobieta I:


30-40 lat, szczupła, około 160 cm wzrostu, włosy jasne – blond, cera śniada.

Kobieta II:

około 18 lat, ciemne włosy do ramion, cera śniada.

Policjanci poszukują oszustek jednocześnie ostrzegając mieszkańców. Przestępcy wybierają starsze osoby i przedstawiając się za pracowników socjalnych proszą, aby pokazać im mieszkanie. Emeryci ulegają namowom zapraszając ich do domu.

Osoby podające się za pracowników socjalnych odwiedzają seniorów szczególnie w dniu, w którym większość emerytów i rencistów otrzymuje świadczenia pieniężne. Pamiętajmy też o tym, że każdy pracownik socjalny posiada legitymację ze zdjęciem potwierdzającą jego wiarygodność. W razie jakichkolwiek wątpliwości trzeba zadzwonić pod 997 lub 112.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register