Fatalny stan dróg pod Elblągiem. „Jechałam i płakałam”

Nie tylko jezdnie ulic w Elblągu przypominają ser szwajcarski. Dziura na dziurze to również niestety codzienny widok mieszkańców podmiejskich osiedli. Napływają do nas informacje o fatalnym stanie dróg w okolicznych gminach.

Jedna z naszych Czytelniczek wskazuje, że nigdy już nie pojedzie samochodem do Starego Pola drogami gminnymi.

– Dziś musiałam dojechać na szkolenie do Starego Pola. Nie zdając sobie sprawy z aktualnego stanu drogi wybrałam się trasą Kazimierzowo – Jegłownik. Dosłownie jechałam i płakałam. Jazda na pierwszym biegu nawet nic nie dała. Bardzo podziwiam ludzi tam mieszkających. Podziwiam ich za cierpliwość. Ale patrząc z drugiej strony innego wyjścia nie mają. Zastanawiam sie tylko co na to lokalna władza. Gmina? Powiat? Nie wiem do kogo droga należy. Do domu wracałam już inną trasą. Smutne to bardzo. A najbardziej mi szkoda ludzi – pisze nasza Czytelniczka.

Taki stan dróg to niestety codzienność wielu mieszkańców okolicznych, podelbląskich gmin. Samorządy gminne i powiatowe oczywiście wskazują na brak środków finansowych przeznaczonych na renowację dróg. Z drugiej jednak strony pieniądze na poprawę bezpieczeństwa, czyli na remonty tras powinny się w budżetach znaleźć bezwarunkowo.

fot. nadesłane.

5 komentarzy

 • ja Reply

  14 marca 2019 at 20:39

  temu h… zarzadcy tej drogi juz dawno bym wp… l za stan tej drogi!!!

 • Jan Reply

  15 marca 2019 at 00:01

  Dokładnie podkreślam ze tą trasą jeżdżą codziennie dzieci szkolnym busem do szkoły, rozumiem że władza nie liczy sie z uwagami dorosłych osób ktore wiecznie proszą o zrobienie czegokolwiek z tą drogą, czekamy tylko na jakąś tragedie z udziałem szkolnego busa, gdy przychodzi jesień bądź zima rodzice codziennie zastanawiaja się czy ich dzieci bezpiecznie dotrą do szkoły i ze szkoły, a władzę odbijają piłeczkę od gminy po powiat itd

 • Sylwia Reply

  15 marca 2019 at 00:48

  W gminie Gronowo Elblaskie praktycznie wszystkie drogi nadaja sie do gruntownego remontu a nie tylko łatania po kilka razy w roku podobny stan drog jest tez w innych miejscowosciach np: Kopanka I i II, Wikrowo Wiktorowo, Fiszewo od drogi Dk22 przez Dworki az do torow kolejowych w Olesnie. Te drogi sa w oplakanym stanie

 • mar Reply

  16 marca 2019 at 09:49

  Przecież sami mieszkańcy wybierali wójta, więc teraz większość z nich nie powinna narzekać, a ludziom którzy nieświadomie trafią na taką drogę należy tylko współczuć….

 • E.S. Reply

  16 marca 2019 at 12:15

  Jedź przez Fiszewo to dopiero nie dziury, a kratery.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register