Festiwale Muzyczne 2016

Preferujesz wielkie, masowe imprezy muzyczne?Od kilku lat polskie festiwale nie narzekają na brak wielkich nazwisk, a osoby nimi zainteresowane mają w czym wybierać.

Radio Zet podaje  najważniejsze imprezy tego roku.

Zanim nadejdzie dzień wyjazdu, wypocznij na zapas i dobrze się wyśpij. Z pewnością przyda Ci się rozpiska godzin i miejsc, gdzie grają festiwalowe zespoły, ale także punkty strategiczne: apteka, bankomat, punkt ładowania telefonów, punkt pomocy i gastronomia. Nie zabieraj ze sobą zbyt wiele rzeczy, by uniknąć kradzieży. Pamiętaj jednak o kremie z filtrem, okularach i nakryciu głowy – gdy zrobi się gorąco, przydadzą Ci się! Proponujemy także z wyprzedzeniem kupić bilety na dojazd i powrót, zwłaszcza jeśli w pociągu obowiązuje rezerwacja miejsc. Weź dobry humor i paczkę przyjaciół i w drogę….

Największe imprezy muzczne:

1.Nadmorski Open’er

Open’er Festival to impreza, której nie można nie lubić. Odbywa się na początku wakacji, w tym roku już po raz 14-sty. Ten festiwal to nie tylko muzyka, o czym informują organizatorzy przy każdej okazji. W miasteczku festiwalowym organizowana jest Strefa Fashion, Silent Disco czy Alterkino. Towarzyszące muzyce atrakcje są świetnym rozwiązaniem dla osób, które w danym momencie nie znajdą na scenie niczego dla siebie.

2. OFF Festival

Sam środek wakacji to znany, katowicki OFF Festival. Po raz kolejny ściągnie do Polski najciekawszych światowych artystów.  W Dolinie Trzech Stawów w Katowicach będzie można obejrzeć występy Napalm Death, Lightining Bolt, SBB, Brodki i wielu innych. OFF Festival to dobre miejsce, by poznawać nowe muzyczne trendy, oglądać koncerty kultowych zespołów i reaktywacje. W tym roku impreza obchodzi swoje 10-te urodziny.

3.Tauron Nowa Muzyka

Tauron Nowa Muzyka 2016 odbędzie się pod koniec sierpnia na terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach. Impreza prezentuje to, co w muzyce elektronicznej i improwizowanej najlepsze, najświeższe i najbardziej interesujące. W tym roku usłyszysz takich artystów jak: Fat Freddy’s Drop, Battles, Oneohtrix Point Never, Tiga i wielu innych. I ta impreza obchodzi swoje 10-te urodziny.

4. Audioriver

W Płocku odbędzie się kolejna wakacyjna impreza. Audioriver to festiwal prezentujący niemal wszystkie gatunki elektroniki; house, techno, drum & bass, electro, experimental, a nawet jazz, rock czy pop. W roku 2015 trzeci raz z rzędu wszystkie wejściówki zostały wyprzedane przed rozpoczęciem imprezy, a sam festiwal odwiedziło 27 tysięcy osób.

5. Przystanek Woodstock

Kostrzyn nad Odrą to już miejsce legendarne. Przystanek Woodstock to jeden z największych festiwali muzycznych na świecie, a na jego 4 scenach występuje ponad 70 wykonawców.  W czasie Przystanku Woodstock prezentują się także liczne organizacje pożytku publicznego, realizowane są projekty edukacyjne, artystyczne i sportowe. Festiwal organizowany jest w podziękowaniu za zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – nie jest jednak w żaden sposób wspierany z pieniędzy zebranych podczas tej zbiórki.

 

źródło: radiozet.pl, foto: mowianamiescie.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register