Festyn sportowy na torze Kalbar dla całych rodzin

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich mieszkańców na „Festyn sportowy na torze Kalbar”. Impreza skierowana jest nie tylko do najmłodszych, ale całych rodzin i odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 maja, w godz. 10:00-18:00.

Na zakończenie długiego majowego weekendu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla mieszkańców „Festyn sportowy na torze Kalbar”. To doskonała okazja, by całą rodziną wybrać się na obiekt sportowy i aktywnie spędzić ostatnie godziny majówki. W programie znalazły się gry i zabawy na torze oraz konkurencje sportowe na boiskach wewnątrz toru.

– Adresatami naszego sportowego festynu są przede wszystkim najmłodsi, choć mocno liczymy na udział całych rodzin – informuje Janusz Pająk z elbląskiego MOSiR-u. – Chcemy w ten sposób promować zdrowy styl życia, kształtować nawyk aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integrować rodziny i zachęcać rodziców do czynnego spędzania czasu ze swoimi dziećmi. W programie znalazło się wiele atrakcji sportowych, tak więc na pewno nikt nie powinien się nudzić.

Program festynu został tak opracowany, by każdy kto tego dnia odwiedzi tor Kalbar, znalazł coś dla siebie. Gry i zabawy dla całych rodzin odbywały się będą zarówno na torze jak i boiskach znajdujących się wewnątrz toru. Miłośnicy jazdy na rolkach będą mogli uczestniczyć w zajęciach i zabawach przygotowanych przez trenerkę łyżwiarstwa Ewelinę Przeworską. Swoje umiejętności zaprezentują także dzieci z UKS Szóstka Elbląg, specjalizujące się w jeździe figurowej (w godz. 12:00-14:00) oraz młodzi hokeiści z UKS Wikingowie Elbląg.

Natomiast na boiskach wewnątrz toru zagoszczą gry zespołowe. Do uprawiania siatkówki zaproszą młodzi adepci z Integracyjnego Klubu Sportowego Atak, a o formę strzelecką przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Rosji zadbają adepci piłki nożnej z elbląskich klubów Olimpia i Concordia. Na fanów basketu czekać będzie za to boisko do koszykówki. Każdy będzie mógł także spróbować swoich sił w tenisie ziemnym pod okiem instruktora ze Szkoły Tenisa Score. Zajęcia odbędą się od godz. 12:00 do 14:00. Później z kortów będzie można korzystać indywidualnie.

Tekst i fot. MOSiR

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register