Fontanna przecieka. Konieczna będzie modernizacja

Niedawno elbląski Ratusz oficjalnie uruchomił miejskie fontanny. Jak jednak informuje jeden z naszych Czytelników ta zlokalizowana przy ul. 1 maja po prostu przecieka. Konieczna będzie jej naprawa.

Jak informuje nas nasz Czytelnik fontanna przy ul. 1 Maja przecieka. Na zdjęciach widać wyraźnie jak woda przelewa się przez łączenia na jej brzegach wprost na okalający ją deptak.

– Widoczna jest awaria, stan techniczny tej fontanny jest zły – pisze do nas elblążanin.

Jak widać fontanny uruchomiono nie sprawdzając ich stanu technicznego.

fot. Damian Suliński

Fontanna zlokalizowana przy ulicy 1 Maja, z racji położenia można ją roboczo nazwać fontanną centralną. Do zapełnienia jej zbiornika potrzebne jest 316 m3 wody. Bieżącą jej eksploatacją i konserwacją, w tym spuszczaniem i napełnianiem niecki wodą zajmuje się EPWiK Sp. z o.o.

Podczas standardowego czyszczenia i wymiany wody w fontannie najczęściej znajdowane są: butelki plastikowe, worki, kartoniki po napojach, części ubrań i inne odpady, które zatrzymują się na elementach fontanny.

Przypominamy, że w fontannie przy ulicy 1 Maja obowiązuje zakaz kąpieli. Nie posiada ona odpowiednich wejść, nie jest wyposażona filtry, a dysze które są zainstalowane na dnie mogą być niebezpieczne dla osób kąpiących się.

Wszystkie elbląskie fontanny pracują w obiegu zamkniętym, co oznacza, że raz napełniona fontanna korzysta z tej samej wody. Dodatkowo fontanna posadzkowa na skwerze katedralnym wyposażona jest w specjalne filtry, które podczyszczają i uzdatniają krążącą wodę. Wymiana wody w fontannach odbywa się w zależności od potrzeb.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register