Głos Czytelnika. Strefa Płatnego „Polowania” na kierowców w Elblągu

To nie Strefa Płatnego Parkowania, a Strefa Płatnego „Polowania” na kierowców w Elblągu – pisze nasz Czytelnik i dodaje, że kontrolerzy wystawiają mandaty nawet wtedy, gdy parkometr jest nieczynny lub niesprawny.

Praktycznie całe centrum Elbląga jest objęte Strefą Płatnego Parkowania. Ma to swoje dobre i złe strony. Z jednej strony konieczność uiszczenia opłaty wymusza rotację parkujących samochodów. Z drugiej jednak, jak wskazują kierowcy – opłaty są drogie a parkometry często niesprawne. Trzeba szukać innego, działającego lub ryzykować otrzymanie kary.

Do naszej redakcji napisał w tej sprawie Czytelnik.

– Spieszyłem się do pracy. Zaparkowałem dziś rano, przed godz. 9.00 samochód przy ul. Giermków i poszedłem do parkometru. Był silny mróz. Oba nie działały. Nie było nic widać na wyświetlaczach a wrzucona moneta wypadała. Nie miałem już czasu się tym zajmować i pobiegłem załatwić swoje sprawy. Po powrocie, za wycieraczką znalazłem mandat wystawiony przez pracownika Strefy Płatnego Parkowania – pisze nasz Czytelnik.

Wyraźnie zdenerwowany tym faktem elblążanin zadzwonił na numer wskazany na mandacie chcąc się dowiedzieć dlaczego otrzymuje karę, gdy oba parkometry są niesprawne.

– Kobieta, która odebrała telefon poinformowała mnie, że to moja wina ponieważ powinienem zgłosić do Strefy Płatnego Parkowania awarię parkometrów. Mówię, że był silny mróz i być może urządzenia nie działały prawidłowo. Nie miałem czasu szukać numeru i dzwonić. Natomiast nie widzę powodu dlaczego mam płacić z tego powodu karę finansową. Pani stwierdziła, że to moja wina i poradziła mi, abym jednak zapłacił karę w ciągu 7 dni. Wtedy wyniesie tylko 30 zł. Później będzie drożej. Mam wrażanie, że osoby tam pracujące nie były zainteresowane wyjaśnieniem sprawy tylko jak najszybszym wydobyciem ode mnie tej kary. Kiedy powiedziałem, że w takim razie chcę złożyć reklamację, usłyszałem iż to nic nie da. Jednak jak chcę, mogę złożyć skargę na piśmie, to jednak potrwa i zapłacą w końcu więcej. Skąd więc Oni to wiedzą już z góry? – pyta nasz Czytelnik.

O walce innego elblążanina w sprawie ograniczenia Strefy Płatnego Parkowania pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/mieszkaniec-elblaga-skarzy-sie-na-miasto-do-wojewody/

Fot. Zdjęcie poglądowe

 

4 komentarze

 • Wojtek Reply

  24 lutego 2018 at 10:59

  Wystarczy zadzwonić na numer do Strefy, podać numer parkomatu oraz numer rejestracyjny auta i po kłopocie. Nadmienię, ze numer telefonu i parkomatu są na urządzeniach. Ale po co, lepiej bić pianę o 30 zł i robić z siebie niewiniatko.

 • Lukas Reply

  25 lutego 2018 at 07:24

  I tu mój przedmówca ma rację. Polaki biedaki Cebulaki nie stać was na kilka groszy na parkometr. Powiem więcej Pan który robi aferę z niczego zapewne chciał stanąć w samym poczatku ul. Leszno gdzie jeszcze jest klatka Giermkow i zapewne był tam brak miejsc. Gdyż wszyscy nowobogaccy z Elbląga tam stają swoimi super furami bo ich BIEDAKÓW nie stać pare groszy zapłacić za parking gdzie miejsc jest w brud. Ale aferę kręcić o mandat to pierwsi. WIĘC JESZCZE RAZ TO NAPISZĘ ŻAL MI WAS BIEDAKI, CEBULAKI W SUPER FURACH NA KTÓRE WYDAJECIE OSTSTNIE GROSZE ABY SPŁACIĆ ZA NIĄ RATĘ. Zastaw się, a pokaż się.

 • Wojtek Reply

  27 lutego 2018 at 15:05

  Ja dzwoniłem i informowałem o niedziałającym parkomacie , pani poinformowała mnie , ze nie pracuje w recepcji i żadnych numerów samochodu nie będzie notować , dosyć ze człowiek dzwoni i informuje ze to wyłudzanie pieniędzy nie działa to jeszcze musi denerwować się mając kontakt z damskim chamem , nie robiłem tego dla pieniędzy dla świetego spokoju poszedłem 2 ulice dalej i wykupiłem bilecik , chamstwo na każdym kroku , pozdrawiam

 • Dominik Reply

  1 marca 2018 at 21:08

  Złodzieje i nic wiecej . Jestem ciekaw ile z tego parkometru wpływa do miasta.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register