Głosowanie na zieloną przestrzeń w Elblągu zakończone!

Zakończono głosowanie na 1 z 5 zielonych przestrzeni w Elblągu, która zostanie poddana rewitalizacji z inicjatywy Castorama Polska. Elblążanie zdecydowali, aby poddać rewitalizacji Plac Wolności – na jego rewitalizację największa sieć z branży home improvement w Polsce przeznaczy 25 tys. zł.

W wyniku głosowania oddano łącznie prawidłowo 3805 głosów w formie online oraz tradycyjnej. Elblążanie zdecydowali ilością 1607 głosów, aby poddać rewitalizacji w duchu bioróżnorodności plac Wolności, działkę znajdującą się nieopodal elbląskiej starówki, przy skrzyżowaniu ulicy Rycerskiej i ulicy Giermków.

Pozostałe 4 z 5 miejsc biorących udział w głosowaniu, otrzymały następujące ilości głosów:

  • Otoczenie Centrum Sztuki Galeria EL od strony ul. Kuśnierskiej – 854 głosy
  • Bulwar Zygmunta Augusta – 623 głosy
  • Otoczenie pomnika Odrodzenia – 266 głosy
  • Park Wojska Polskiego przy ul. 3 Maja – 455 głosy

Projekt rewitalizacji przestrzeni Elbląga na rzecz lokalnej społeczności zostanie wykonany w duchu bioróżnorodności przez Castorama Polska w porozumieniu z władzami miasta. Sklep Castorama Elbląg jest zwycięzcą w inicjatywie „Zieleń za elektrograty – Jesień 2021”, podczas której zebrał największą ilość elektrośmieci – prawie 25 ton!

Castorama Polska od lat z powodzeniem organizuje akcję „Kwiaty za elektrograty”, której celem jest kształtowanie proekologicznych zachowań konsumentów. Dzięki niej Klienci mogą oddać zalegający w ich domach zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w zamian za sadzonki roślin (wrzosów, bratków, etc.). W efekcie tej zbiórki zużyty sprzęt trafia do organizacji odzysku, a klienci zyskują piękne domy i ogrody.

Sieć Castorama Polska od lat realizuje szereg działań w ramach strategii zrównoważonego rozwoju i wspiera inicjatywy związane z przeciwdziałaniem zmianom klimatu, podejmuje aktywności na rzecz edukacji lokalnych społeczności oraz pomaga tworzyć bliskie naturze domy dostępne dla wszystkich. Rewitalizacja zielonej przestrzeni w Elblągu jest kolejną inicjatywą wpisującą się w społeczną odpowiedzialność firmy – więcej informacji na ten temat dostępna jest na stronie: castorama.pl/castorama/zrownowazony-rozwoj.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register