Groźnie na ulicach miasta. Doszło do dwóch potrąceń – jedna osoba nie żyje

Wczoraj i dziś na ulicach naszego miasta doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których poszkodowanymi zostali pieszy i rowerzysta. W obu przypadkach do wypadków doszło z udziałem samochodów.

Dziś, około godz. 8.00 przy ul. Mickiewicza doszło do potrącenia rowerzysty przez kierującego samochodem marki Volkswagen Passat. 68-letni rowerzysta był reanimowany na ulicy przez ratowników medycznych. Po przywróceniu funkcji życiowych poszkodowany został przewieziony do szpitala. Jednak jego życia nie udało się uratować. Zmarł w szpitalu.

Jak wynika z ustaleń policji i świadków, rowerzysta jechał chodnikiem. W pewnej chwili jednak zjechał na jezdnię, chcąc prawdopodobnie przejechać na drugą stronę ulicy. Wtedy doszło do potrącenia przez samochód osobowy.

Natomiast wczoraj, około godz. 18.00 na przejściu dla pieszych przy ul. Robotniczej samochód potrącił przechodzącego mężczyznę. Według ustaleń policji i świadków, kilkoro osób przechodziło przez przejście dla pieszych. W pewnym momencie dość szybko nadjechała taksówka. Kierowca zaczął hamować dopiero w ostatniej chwili, co spowodowało uderzenie w przechodzącego mężczyznę.

Poszkodowany, 80-letni mężczyzna został zabrany do szpitala. Kierowca taksówki był trzeźwy. Jednak w wyniku tego zdarzenia odebrano mu prawo jazdy. Policja wystąpi też do sądu o ukaranie kierowcy.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register