Groźnie na Zatorzu. Pracownicy budowlani odkryli…dziwne worki

Kilka wozów strażackich i radiowozy policyjne zjawiły się dziś na terenie budowy wiaduktu na osiedlu Zatorze. Wszystko przez odkrycie kilku worków z napisem „imitator skażeń iperytem siarkowym”.

Czytelnicy alarmowali nas o kilku wozach strażackich, które „na sygnale” przyjechały na teren budowy przy ul. Lotniczej. Zjawiła się też policja i co dziwne, również wojsko. Jak się okazuje, na terenie budowy robotnicy znaleźli dziwne worki z napisem „imitator skażeń iperytem siarkowym”.

– Teren zabezpieczyli policjanci, strażacy i żołnierze – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. – Świadkowie relacjonowali, że ze znalezionych worków wydobywa się dziwny, nieprzyjemny zapach.

zdjecie-420593

Teraz policjanci będą wyjaśniali, skąd wzięły się worki z taką zawartością na terenie budowy oraz czy ich zawartość jest groźna dla zdrowia i życia.

Iperyt siarkowy (iperyt, gaz musztardowy) – organiczny związek chemiczny z grupy tioeterów. Stosowany jako bojowy środek trujący (BST) z grupy iperytów. Nazwa iperyt pochodzi od miejscowości Ypres w Belgii, gdzie w czasie I wojny światowej 12 lipca 1917 został on użyty bojowo po raz pierwszy. W konsekwencji tego ataku porażonych zostało ok. 15 tysięcy żołnierzy, z których 2–3% zmarło w ciągu następnych dwóch tygodni.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register