Groźny wypadek w naszym województwie. Przewróciła się cysterna z gazem

Chwilę grozy przeżył w piątkowe popołudnie kierowca DAFa, którego pojazd na odcinku drogi krajowej nr 57 między miejscowościami Szymanki i Wielbark, zjechał na pobocze drogi i przewrócił się.

Szczycieńscy policjanci przez kilka godzin pracowali przy zabezpieczeniu przewróconej cysterny z gazem. Pojazd z tym niebezpiecznym ładunkiem przewrócił się na poboczu drogi między Szymankami a Wielbarkiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Paliwo nie wyciekło z cysterny. Pojazd przewoził ponad 16 tysięcy litrów butanu. Teraz policjanci ustalają przyczyny tego zdarzenia drogowego.

Oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki po otrzymaniu zgłoszenia, że w rowie leży cysterna z paliwem skierował na miejsce policjantów oraz powiadomił wszystkie służby, które potrzebne są do zabezpieczenia takiego zdarzenia.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, nie stwierdzili na szczęście wycieku paliwa z cysterny. W zbiorniku przewożonych było ponad 16 tysięcy litrów gazu butan.

Policjanci natychmiast wprowadzili objazdy, po to aby nikt niepowołany nie znalazł się w pobliżu przewróconego pojazdu.

Jak tłumaczył kierowca DAFa, zjechał na pobocze aby uniknąć  zderzenia z jadącym z przeciwka nieprawidłowo, innym samochodem ciężarowym.

Kierowcy cysterny nic się nie stało. Upadek pojazdu zamortyzował słup energetyczny. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności i przebieg tego zdarzenia drogowego.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register