Gry na PlayStation 5 dla dwóch osób

Uwielbiasz spędzać wolny czas grając w gry na PlayStation 5? Chcesz zarazić swoją pasją ukochaną partnerkę/partnera? A może szukasz gier, w które będziesz mógł grać wespół z najlepszym przyjacielem lub rodzeństwem? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! Poznaj 5 świetnych gier na PS 5 stworzonych z myślą o dwóch graczach.

It Takes Two

Czy rozwód może być inspiracją do stworzenia gry na PS5? Okazuje się, że… tak. Jak to możliwe? Otóż to właśnie wokół rozstania toczy się fabuła It Takes Two. Rodzice małej Rose – Cody i May – planują rozstanie. Dziewczynka nie może pogodzić się z podjętą przez nich decyzją. Aby poradzić sobie ze smutkiem tworzy dwie laleczki, mające symbolizować mamę i tatę. Za sprawą magii umysły Cody’ego i May zostają przeniesione do ciał lalek i tym sposobem bohaterowie budzą się we własnym domu, który jednak przyjdzie im poznać z zupełnie innej, nowej strony. Oczywiście skłóceni małżonkowie od razu zaczynają szukać sposobu na powrót do własnych ciał, jednak osiągnięcie celu okaże się trudniejsze, niż mogliby przypuszczać. Z pomocą przychodzi im jednak nieco ekscentryczny lekarz – dr Hakim, specjalizujący się w ratowaniu związków. I pewnie nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że wspomniany lekarz ma postać magicznej książki. Bohaterom nie pozostaje więc nic innego, jak tylko wyruszyć w podróż i… zacząć się dogadywać. Okazuje się bowiem, że jedynym sposobem na osiągnięcie upragnionego celu jest wspólne pokonywanie czekających na nich wyzwań.

It Takes Two to gra stanowiąca połączenie dwóch gatunków: action-adventure i platformówek 3D. Za jej produkcję odpowiada niezależne studio Hazelight. Rozgrywka odbywa się w trybie kooperacji i wymaga od graczy pokonywania dwóch typów przeszkód: zręcznościowych oraz logicznych. Podczas zabawy musimy więc zarówno walczyć z wrogami, unikać zastawionych pułapek, jak i rozwiązywać zagadki. Dzięki wspomnianej różnorodności zadań It Takes Two nabiera uniwersalnego charakteru, gdyż każdy gracz może odnaleźć w niej ulubiony rodzaj wyzwań. A element rywalizacji? Spokojnie, takiego również nie zabrakło. Znajdziecie go w opcjonalnych minigrach, na które można natrafić podczas rozgrywki.

KeyWe

Ciężko o zwierzątko, które będzie równie pocieszne (i urocze!) co ptak kiwi. Wspomniane stwierdzenie podziela również zespół niezależnego studia Stonewheat & Sons, gdyż to właśnie oni stworzyli zabawną zręcznościówkę KeyWe.

Akcja KeyWe toczy się w placówce pocztowej zlokalizowanej w Bungalow Basin. Głównymi bohaterami są pracownicy poczty, a konkretniej rzecz ujmując Debra i Jeff będący… ptakami kiwi. Ponieważ zwierzątka te nie mają rąk, toteż wykonywanie obowiązków wymaga od nich nie lada starań. Nie pomaga również presja czasu, a tego ostatniego zawsze wydaje się brakować. Jak to wygląda w praktyce?

Bohaterowie skaczą po pomieszczeniach przenosząc w swoich dziobach paczki i listy, które następnie muszą wręczyć adresatom. Na tym nie koniec zadań. Dodatkowo Debra i Jeff zobowiązani są do obsługi znajdującego się na poczcie sprzętu, takiego jak np. telegraf. W wykonywaniu zadań nie pomagają również liczne zdarzenia losowe; przykładowo zimą Bungalow Basi nawiedzane jest przez gwałtowne śnieżyce. A wszystko po to, by zadowolić klientów poczty i… prezentować się coraz lepiej. W miarę postępów gracze odblokowują bowiem kosmetyczne dodatki takie jak choćby kolorowe pióra.  

Kitaria Fables

Baśniowa kraina Canoidera znalazła się w niebezpieczeństwie. Jej władca powierza nam misję, od której zależy dobro zamieszkujących Canoiderię, uroczych zwierzaków. W celu wykonania zadania udajemy się do wioski Paw Village, nękanej przez siły wroga. Po zatrzymaniu się w domu naszego wujka zaczynamy eksplorację okolicy. Wszystko w celu zlokalizowania źródła zła i… uprawy rodzinnej farmy.

W Kitaria Fables wcielacie się w postać kotów, by następnie stawić czoła wrogom i zawierać  przyjaźnie z mieszkańcami Paw Village. Ci drudzy zaoferują wam wykonanie różnego typu zadań. Warto przystać na ich propozycje gdyż praca może okazać się nader opłacalna. A co z farmą wuja? Dom i przystające do niego gospodarstwo stanowią bazę wypadową. To właśnie tu będziecie sadzić rośliny, tworzyć przedmioty służące do uprawy wspomnianej farmy i ważyć magiczne mikstury. Kitaria Fables stanowi zatem połączenie gry RPG akcji oraz symulatora. 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register